Turkcell’in Van’daki inşaatı internetten izlenebiliyor

Turkcell, depremin yaralarını sarmaya çalışan Van için kalıcı çözümler hedefiyle hayata geçirdiği “Türkiye Kumbarası” projesi kapsamında yapımı devam eden Öğretmen Kampüsü inşaatları bugünden itibaren tüm bağışçılar ve dileyen herkes tarafından an be an izlenebilecek.

Van’ın Kalecik Mevki’nde MEB tarafından tahsis edilen 10 dönümlük bir arazide inşaatı devam eden Öğretmen Kampüsü yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştirilecek. Modüler biçimde, artan bağışlarla birlikte büyüyebilecek şekilde tasarlanan Öğretmen Kampüsü için şu ana kadar 200 öğretmeni barındıracak bir kapasiteye ulaşıldı.  İnşaat çalışmaları devam eden yapıların gelişimini, www.turkiyekumbarasi.com adresinden izlemek mümkün.

Van’daki öğretmenler için Öğretmen Kampüsü, öğrenciler için ise Öğrenci Yurdu ve öğrenci burslarını kapsayan “Van için Türkiye Kumbarası”projesine, ülkenin her kesiminden destek geldi. Şubat ayında başlayan projeye ilk bağışı 5 milyon TL ile Turkcell yapmıştı. Bugüne kadar kumbarada 9 milyon TL’ye yakın bağış toplandı.

Van’da kurulacak Öğretmen Kampüsü, “Türkiye Kumbarası”nda biriken bağışlar ile bugün itibariyle 200 kişi kapasiteye ulaştı. Modüler bir yapıya sahip kampüs, sosyalleşme ve aktivite alanlarıyla tam bir yaşam merkezi olacak. Kampüs’te; 10 dönüm arazi üzerine kurulu 2+1 dairelerden oluşan çelik konstrüksiyon, çekirdek daimi konutlar yer alacak.

Sosyal alanları da barındıracak 132 kişi kapasiteli Öğrenci Yurdu ise; genç dostu, çelik konstrüksiyon, depreme dayanıklı ve güvenli bir yapı şeklinde tasarlandı. Yurtta lisede okuyan öğrencilerin kalması planlanıyor. Yurtta kalacak öğrencilerin seçimi, MEB koordinasyonunda ihtiyaç sahipliği göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın