Turkcell’in Y kuşağına yönelik işe alım projesine ödül

“Turkcell PAF 2014 – Y Kuşağına Özel İşe Alım Süreci” projesi İngiltere’de düzenlenen The Peer Awards’ta 2 ödül birden kazandı.

Turkcell açıklamasına göre, Turkcell Grup İnsan Kaynakları’nın değişen jenerasyonun ihtiyaçlarını ve çağın gerekliliklerini düşünerek hazırlayıp uyguladığı işe alım süreci projesi, Peer Awards’ta iki ödüle layık görüldü.

“Turkcell PAF 2014 – Y Kuşağına Özel İşe Alım Süreci” adı verilen proje, Y kuşağının yeteneklerini anlamak, buna göre işe alım stratejisi belirleyip inovatif ve teknolojiyi seven genç yetenekleri Turkcell’e kazandırmak amacıyla geliştirildi.

Gelişen iş dünyasının yeni adaylarına ayak uyduran, yenilikçi, aynı zamanda esnek bir yapıya sahip İK projesi, Turkcell Grup İK Sistemleri Geliştirme Merkezi tarafından tasarlanıp Turkcell ve Turkcell Superonline İşe Alım Birimleri tarafından uygulandı.

Turkcell’in geliştirip uygulamada da başarıya ulaştığı Turkcell PAF 2014 – Y Kuşağına Özel İşe Alım Süreci projesi, İngiltere’de düzenlenen The Peer Awards’ta 35 finalist arasından İşe Alım, Yetenek ve Liderlik kategori birinciliği ve IT&İletişim sektör birinciliği olmak üzere 2 ödüle layık görüldü.

Proje, sosyal medyanın ve gerilla iletişim tekniklerinin etkin olarak kullanıldığı iletişim kampanyası, online oyun ve video işe alım gibi eğlenceli, inovatif ve teknolojik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Turkcell PAF 2014 İşe Alım Süreci projesi ile dünya devi rakiplerini geride bırakan Turkcell, işe alım sürecindeki inovatif yaklaşımı ve etkileyici sunumu ile de takdir topladı.

İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden biri olan The Peer Awards’un farkı, ödüllerin finalist şirketlerin birbirlerini değerlendirmeleri ve sunumların gerçekleştiği konferans katılımcılarının oyları ile belirleniyor olması. Katılımcılardan projeleri “İnovasyon”, “Verimlilik”, “İlham Verme” ve “Fark Yaratan Yaklaşım” kriterlerinde en iyi olanları değerlendirmeleri isteniyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir