Türkiye, geleceğini bilişimde arıyor

TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği), 9 Ekim’de Ankara’da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Intel ve Cisco ana sponsorluğunda “2023’e Doğru Atılım İçin Bilişim Konferansı”nı gerçekleştirecek.

Ankara’da JW Marriott Otel’de gerçekleşecek konferansta bilişim sektöründe yüzde 95’in üzerinde bir paya ve yıllık 40 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip 200’ü aşkın üyesiyle bilişim teknolojileri ve yeni medya alanında çalışan şirketlerin ortak sesi olan TÜBİSAD; bilişim sektörünün ülke ekonomisi için stratejik önemine vurgu yapmayı ve Türkiye’yi geleceğe taşıyacak formülleri masaya yatırmayı amaçlıyor.

“2023’e Doğru Atılım İçin Bilişim Konferansı”, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Dijital Türkiye Platformu’nun da destekleri ile düzenleniyor. Konferansın açılışında Birleşmiş Milletler Türkiye Koordinatörü Sayın Kamal Malhotra ile Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz birer konuşma yapacaklar.

Detaylı Bilgi için: http://www.atilimicinbilisim.org

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir