Türkiye’de internetin 18. yılı kutlanıyor

İnternetin Türkiye’ye gelişi nedeniyle düzenlenen ‘Türkiye’de İnternet Konferansı’ 18. kez gerçekleştiriliyor.

Kısa adı “inet-tr ’13” olan etkinlik bu yıl 9-11 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Beyazıt Merkez Kampusü’ndeki Kongre Merkezi’nde 10:00-17:00 saatleri arasında düzenleniyor.

Konferans, Türkiye’de internet ile ilgili grupları biraraya getirerek interneti tüm boyutlarıyla tanıtmak, geliştirmek, tartışmak, internet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini bu yöne çekmek amaçlarıyla 1995 yılından beri gerçekleştiriliyor.

Bu yıl “Mobil Yaşam”, ” Bilgi Toplumu ve Bilgi Ekonomisi”, “Sosyal Ağlar”, “Yeni Medya”, “Fikri Haklar”, ” Mahremiyet”, “İnternet ve Demokrasi”, “Fatih Projesi”, “Medya/Bilgi Okuryazarlığı” konuları öne çıkacak.

Türkiye internetinin temel ve güncel konularını kapsayan panel ve oturumlar yapılacak. İnternet başarı öykülerini anlatan oturumlar da etkinlikte yer alacak. Bilgi toplumu, internet ve güncel sorunların tartışılacağı oturumlar ve geniş toplum kesimlerine hitab edecek seminerler düzenlenecek.

Etkinlik programıyla ilgili bilgiyi aşağıdaki adreslerden alabilirsiniz:

http://inet-tr.org.tr
http://inet-tr.istanbul.edu.tr

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir