Twitter çalışanlarına 20 milyar dolarlık hisse

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey, şirketteki hisselerinin üçte birini çalışanlara vereceğini açıkladı. Hisselerin değeri yaklaşık 20 milyar dolar.

Jack Dorsey, kararını Twitter üzerinden duyurdu. Dorsey, “Ben, daha büyük birşeyin küçük parçası olmayı, küçük bir şeyin daha büyük parçası olmaya tercih ederim. Twitter’ı büyüteceğimizden eminim!” dedi. Twitter’ın kurucusunun aktardığı hisseler, çalışanları ödüllendirmek için kullanılan fona aktarılacak.

Jack Dorsey böylece Twitter hisselerinin yüzde 1’ini söz konusu fona aktarmış oluyor. Twitter ay başında ise çalışanlarının yaklaşık yüzde 8’ini (336 kişi) işten çıkaracağını açıklamıştı.

BBC’nin haberine göre, şirketi yeterince büyütemediği gerekçesi ile eleştirilen Yönetim Kurulu Başkanı Dick Costolo Temmuz ayında istifa etmişti. Dorsey, Costolo’nun istifası sonrası onun görevini de üstlenmişti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir