Twitter CEO’sundan Gezi olayları yorumu

Twitter CEO’su Dick Costolo, Gezi Parkı Olayları’yla ilgili bir açıklama yaptı. ABD’nin Washington kentinde bulunan Brookings Enstitüsü’nde “Sosyal Medya Döneminde Şehir Meydanı” başlıklı konferansa katılan Costolo, burada gazeteci-yazar Jonathan Rauch ve Twitter kullanıcılarından gelen sorulara cevap verdi.

Brookings Enstitüsü’nün Dış Politika programına ait Twitter sayfasında yayımlanan mesajlara göre söyleşide Türkiye’deki Gezi Parkı protestolarıyla ilgili sorulara Costolo’nun, “Yazılanlara editöryal bir katkıda bulunmuyoruz. Platformumuzun böyle bir perspektifi yok. Kamuya açık platformumuzu inandıklarınızı söylemek için kullanabilirsiniz. Türkiye’deki kullanıcıların yaptığı da bu” sözleri paylaşıldı.

Costolo, “Açık kamusal bir platformun bulunmasının güzelliği, etrafınızdaki herkesin ne düşündüğünüzü görmesi ve duymasını sağlaması. Bu bir kamusal şehir meydanıdır. Biz, olaylara yorum eklemiyoruz, ‘şuna inanıyorsanız bizim platformumuzu kullanamazsınız’ demiyoruz. Siz bu platformu neye inandığınızı söylemek için kullanabilirsiniz. Türkiye’deki halkın yaptığı ve Türkiye’deki olaylar konusunda diğer yerlerdeki insanların yaptığı da bu. Platformu bunun için (ifade için) kullanıyorlar. Platformun kendisinin bu tür konulara yönelik bir bakış açısı yoktur, insanların kendi bakış açılarını belirtmek için kullandığı bir araçtır.” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir