Twitter televizyonlarla işbirliği peşinde

Bir süre önce hisseleri halka açılan sosyal paylaşım sitesi Twitter, daha geniş kitlelere ulaşabilmek için televizyon programcı ve yapımcılarla daha sıkı ilişkiler geliştirmeyi planlıyor.

TV camiasının Twitter’ı daha yoğun kullanması için girişimlerde bulunacak olan şirket, bu sayede TV programlarıyla ilgili bilgi almak isteyenler için ‘ikinci ekran’ haline gelmek istiyor.

Twitter CEO’su Dick Costolo, özellikle ABD’de kullanıcı sayısını artırmak için iki aşamalı bir planı hayata geçirmek istiyor. İlk adım, Twitter’ı kullanıcılar için daha kolay ve basit bir dile sahip hale getirmek yer alıyor.

Şirketin atacağı ikinci adım ise, başlangıçta da sözünü ettiğimiz TV programcı ve yapımcıları ile yazarları ağın kullanıcı haline getirmek olarak belirlenmiş durumda.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir