Twitter’dan büyük reklam atağı

Sosyal medya grubu Twitter, reklam gelirlerini arttırma yolunda önemli bir adım attı. Twitter, ABD reklam piyasasının en büyüklerinden Publicis’in bir kolu olan SMG (Starcom Media Vest Group) ile birkaç yüz milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Publicis’in müşterileri arasında Proctor and Gamble, Microsoft ve Coca Cola da bulunuyor. Reklam anlaşmasının ayrıntıları henüz bilinmemekle birlikte, Twitter’daki en iyi reklam yerlerinde SMG müşterilerine öncelik verileceği söyleniyor.

SMG’nin ayrıca Twitter verilerinden ve pazarlamada yararlı olabilecek araştırmalara erişimi olacağı bildirilmekte. Şubat ayında Bluefin Labs adındaki bir veri analiz şirketini satın alan Twitter’ın bu nedenle reklam veren şirketler için daha cazip hale geldiğine dikkat çekiliyor.

Sosyal medya, kullanıcılar hakkında büyük bir bilgi alışverişi sağladığı için de reklam veren kuruluşlara çekici geliyor. Pazarlama mesajları, yaşları, cinsiyetleri ve sosyal medyada dile getirdikleri ilgi alanlarına göre farklı grupları hedef alabiliyor.

BBC’nin haberine göre, 200 milyon kullanıcısı olduğunu söyleyen Twitter’ın yaptığı bu son anlaşma, artık reklamcılar için deneme aşamasındaki bir mecra olmanın ötesine geçtiği şeklinde değerlendiriliyor. Twitter’ın ileride hisselerini borsaya sunma konusunu da değerlendirdiği bildiriliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir