Uber’den Türk Kızılayı’na ‘KANVER’ desteği

Türkiye’de her dört saniyede bir, bir ünite kana ihtiyaç duyulduğunu ve her bir ünite kan bağışının üç kişinin hayatını kurtarabileceğini biliyor muydunuz? Uber, gönüllü kan bağışına destek olmak amacıyla Türk Kızılayı ile bir araya geldi.

“Güvenli Kan Temini Programı” kapsamında 14-30 Haziran 2017 tarihlerinde her gün ve bir sene boyunca Haziran 2018’e kadar her ayın ilk pazartesi günü, Türk Kızılayı’nın belirtilen merkezlerine Uber’le kolayca gidilip kan bağışı yapılabilecek. Kan bağışları için Uber ile yapılacak gidiş ve dönüş yolculuklarının her biri ücretsiz olarak karşılanacak. Bağış yapanlara teşekkür kartı verilecek.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı Türk Kızılayı işbirliğinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası hakkında, “Uber olarak Türk Kızılayı ile yaptığımız işbirliklerimize bir yenisini daha eklemekten dolayı çok gururluyuz. Kan bağışı konusunda bilinçlendirmeyi artırmak ve insanları bağış yapmaya teşvik etmek amacıyla yola çıktığımız bu yeni işbirliği ile, Türk Kızılayı’nın gönüllü kan bağışı programını destekliyoruz. Böyle yerel işbirlikleri ile, Uber teknolojisini kullanarak topluma fayda sağlayacak işlere imza atmaya devam edeceğiz. Kan bağışı kampanyasına katılacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Uber uygulaması ile “Ödeme” sekmesinden “Promosyon ekle” butonuna basıp “KANVER” promosyon kodu eklenerek kan bağışı merkezlerine gidiş ve dönüş yolculukları 40 TL’ye kadar ücretsiz olacak. 14-30 Haziran 2017 tarihlerinde her gün veya bir sene boyunca Haziran 2018’e kadar her ayın ilk pazartesi günü, gitmek istenen kan bağışı merkezinin adresinin girilip uberXL çağrılması yeterli olacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir