‘Ulusal Bilişim Şenliği’ Sivas’ta

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarının, farklı sektörlerden alanında uzman profesyonellerin ve binlerce katılımcının konuk olacağı Anadolu’nun en büyük ve en kapsamlı Ulusal Bilişim Şenliği 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Sivas’ta yapılacak. Cumhuriyet Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı şenliklerde şirket ve sektör temsilcileri, alanında uzman isimler ve birçok sürpriz katılımcı ile akademisyen ve öğrenciler yer alacak.

Uzun süredir Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü tarafından hazırlıkları yapılan ve Anadolu’nun bu güne kadar yapılan en büyük ve en kapsamlı bilişim etkinlikleri başlıyor. Dünyadan ve Türkiye’den alanında uzman birçok konuşmacının ve farklı sektörlerin önde gelen temsilcilerinin yer alacağı etkinlikler birçok ilki de bünyesinde barındırıyor. Binlerce katılımcının yer alacağı etkinliklere Turkcell, Yandex, General Mobile gibi firmaların da üst düzey yöneticileri katılacak.

“Ülkemize değer katacak”

Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Oğuz Kaynar, “Uzun bir süredir hazırlıklarını yaptığımız şenlikler Türkiye’de bu anlamda ciddi bir çalışmadır. Farklı sektörler, uzmanlar, akademisyenler ve diğer ilgililerin katılacağı adeta bir fikir buluşması niteliğindedir. Birbirinden ilginç ve farklı konularda yapılacak oturumlarla bu alanda Türkiye’de bir güç birliği oluşacağına inanıyoruz. Öğrencilerimiz ve bizler farklı üniversitelerden akademisyenlerinde katılacağı bu etkinliklerle Türkiye’de bu alanda çalışmaların ve faaliyetlerin artmasını ve yenilikçi yaklaşımların ülkemize değer olarak kazandırılmasını hedefliyoruz. Bilişim alanındaki her katkıyı ülke geleceğinin daha net olması için atılan bir adım olarak görüyoruz ” diye konuştu.

Yoğun bir protokol katılımının da beklendiği ve üç gün sürecek etkinlikler aynı zamanda eş zamanlı ve canlı olarak ta internet üzerinden yayınlanacak. Etkinliklere katılacak konuşmacılar ve etkinlik programı ise aşağıdaki gibi olacak.

Etkinlik programı için: http://www.ulusalbilisimsenligi.com

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir