Uyumsoft döviz kurunu sabitledi

Doların ateşini düşürmek için iş dünyası kuru sabitleme açıklamaları yapmaya devam ediyor. Türkiye’nin lider yazılım ve danışmanlık firması Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ tarafından yapılan açıklamada, 1 Haziran 2018 – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında 1USD= 4,20 TL, 1Eur=4,90 TL olarak sabitlendiği duyuruldu. Uyumsoft yönetiminin yaptığı açıklamada, kurlarda görülen aşırı dalgalanmalardan ekonomimizin etkilenmesinin önüne geçilmesi ve müşterilere destek olmak amacıyla kurun sabitlendiği ifade edildi.

Uyumsoft yönetimi açıklamasında şunlara değindi: “Ülkemiz geçtiğimiz yıl %7.4 büyüme oranıyla, G20 ülkeleri arasında (dünya ekonomisinin %85’ni temsil ediyor) birinci sırada aldı. Türkiye ekonomisi, 2018’de de yüksek büyüme oranıyla yoluna devam edecektir. Yüzde 100 Türk sermayeli bir yazılım firması olarak, daha çok yatırım yapmaya, ar-ge çalışmalarına yoğunlaşmaya ve istihdamı arttırmaya yönelik, sahip olduğumuz tüm kaynaklarımızı değerlendireceğiz” denildi.

Doların 4,90’ın üzerini görmesi ve Euro’nun 5.50’yi geçmesiyle, otomotiv, AVM’ler, e-ticaret, perakende, turizm dahil birçok sektörde endişenin önüne geçilmek için kurum ve kuruluşlardan kurun sabitlendiği yönünde açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Nitekim geçtiğimiz günlerde, Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, 31 Temmuz’a kadar vadesi dolacak olan reeskont kredilerinde, Doların 4,2 – Euronun ise 4,9 lira olarak sabitlendiği duyurulmuştu. İstanbul Ticaret Odası (İTO), iş dünyasına yeni pazar ve işbirliği fırsatları sunan küresel fuarlara katılımda doları 4 TL, Euro’yu da 4.8 TL’den sabitlediğini açıklamıştı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir