Uzay Yolu’nun Mr. Spock’ı öldü

Efsanevi Uzay Yolu (Star Trek) dizisinin sivri kulaklı, insanüstü yeteneklere sahip Bay Spock karakterini canlandıran Amerikalı oyuncu Leonard Nimoy Los Angeles’ta öldü.

Efsanevi Uzay Yolu (Star Trek) dizisinin yarı uzaylı, yarı dünyalı karakterini canlandıran Leonard Nimoy, 83 yaşındaydı.

Leonard Nimoy’un eşi Susan Bay Nimoy, sanatçının geçirdiği ağır bir akciğer hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Uzun süre sigara kullanan Leonard Nimoy, sigarayı yaklaşık 20 yıl önce bırakmıştı. Nimoy, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı’ndan (KOAH) muzdaripti.

Nimoy dört gün önce Twitter’da paylaştığı son mesajında “Hayat bir bahçe gibi. Mükemmel anlar yaşıyorsunuz ama o anları elinizde tutamıyorsunuz. Yalnızca hatıraları kalıyor” yazmıştı.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Nimoy mesajını ünlü “LLAP” (Live long and prosper) yani “Uzun yaşa ve başarılı ol” repliğiyle noktalamıştı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir