Vatan’dan bir ayda 7 mağaza

Teknoloji perakendecisi Vatan Bilgisayar, Türkiye’de 81., Tekirdağ’daki 2. mağazasını 1 Kasım Cuma günü açtı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vatan Bilgisayar, Kasım ayında toplam 7 mağaza açacak.

Yılsonuna kadar 100 mağazaya ulaşmayı hedeflediği belirtilen Vatan Bilgisayar, Tekirdağ’daki 2. mağazasıyla Türkiye’deki 81. mağazasını açmış oldu ve yaklaşık 142 bin metrekare alana ulaştı.

Şirket, Tekirdağ’dan sonra İstanbul, Isparta, Yalova ve Ankara mağaza açarak hızla büyümeyi hedefliyor. Vatan Bilgisayar, 2013 sonunda 50 kentte, 100 mağaza ile ciroda yüzde 50 büyüme yakalamayı hedefliyor.

Vatan Bilgisayar’ın halen 144 bin metrekare kapalı mağaza alanı ve 3 bin 500 çalışanı bulunuyor. Şirketin hedefi yılsonunda 4 binden fazla çalışan ile 150 bin metrekareye ulaşmak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir