Vestel yerli tasarım akıllı telefonunu ilk kez IFA’da tanıttı

Vestel, Avrupa’nın en büyük elektronik fuarı IFA’ya en yeni teknolojileriyle damgasını vurdu. Vestel’in ilk kez IFA’da görücüye çıkardığı yerli tasarım ve üretim eseri yeni akıllı telefonu standın en dikkat çeken ürünü oldu.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Sektörde çok büyük ve önemli rakipler olmasına rağmen akıllı telefon ihracatı için Avrupa, Güney Amerika ve Ortadoğu ülkeleriyle şimdiden görüşmelere başladık. Esnek yapımız ve elektronik pazarındaki deneyimimiz sayesinde bu ürün grubunda da başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Avrupa’nın en büyük elektronik fuarı IFA’ya 19. kez katılan Vestel, toplam 480 farklı ürününü toplam 2 bin 650 metrekarelik iki standında sergiliyor. Vestel’ in ilk kez IFA’ da görücüye çıkan yüzde 100 yerli tasarım ve üretim akıllı telefonu Vestel standının yıldız ürünü oldu.

vestel

Vestel, IFA’da akıllı telefonlarının 4.3”, 4.7” ve 5” ekranlı üç farklı prototipini sergiliyor. Türk mühendisler tarafından geliştirilen Vestel akıllı telefon Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda değiştirilebilir donanım özelliklerine sahip.

Her bütçeye hitap edecek üç farklı akıllı telefon modeliyle Ocak’ta Türkiye pazarına giriş yapacaklarını belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şöyle konuştu:

“Vestel akıllı telefon, göz alıcı tasarımı ve yüksek teknolojisiyle ileri teknolojiye sahip ürünler geliştirme ve üretmedeki iddiamızı gözler önüne seriyor. Elektronik konusundaki tecrübemiz sayesinde, devre şemalarına kadar üretimi kendi fabrikalarımızda yapıyoruz. Esnek yapımız ve elektronik pazarındaki deneyimimiz sayesinde akıllı cep telefonunda da başarılı olacağımıza inanıyorum. 5 inç ’ten büyük ekranlı, full HD çözünürlüklü, dört çekirdekli üst seviye telefonlar geliştirmeyi de hedefliyoruz.”

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Vestel’in üretim yaptığı her alanda ilk beşte yer almayı hedeflediğini belirterek şunları söyledi:

“Sektörde çok büyük rakipler olmasına karşın, ihracat için Avrupa, Güney Amerika ve Ortadoğu ülkeleriyle şimdiden görüşüyoruz. Üretim yaptığımız her alanda ilk beşe girmek hedefimiz. Örneğin yılda yaklaşık 10 milyon TV üretiyoruz ve bu konuda ilk beşteyiz. Akıllı telefonda da bu hedef doğrultusunda hareket edeceğiz.”

Ocak ayında satışa çıkacak Vestel Akıllı Telefonlar için yazılım konusunda da çalışmalar yaptıklarını belirten Erdoğan, “Vestek adlı grup şirketimiz yerel uygulamalar üzerinde çalışıyor. Bir yerli uygulama ekosistemi oluşturarak Vstore adlı bir uygulama mağazasında bunları kullanıma açmayı hedefliyoruz” dedi.

Tüketicilerin kredi kartıyla internet üzerinden ya da mobil cihazda alışveriş yapmakta tereddüt ettiğini söyleyen Erdoğan, istenen miktarın yüklenebildiği bir ön ödemeli kartla Vstore üzerinden uygulama satışı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir