Vikipedia’daki bilgiler cepten düzeltilebilecek

Kayıtlı Vikipedia kullanıcıları, sitede yer alan makaleleri cep telefonlarından düzeltebilecekler. Düzeltme için siteye giriş yapmak ve üzerinde kalem sembolü bulunan butona basmak gerekiyor.

Cep telefonlarından düzelti olanağı ilk kez Vikipedia’nın deneme sitesinde sunulmuş ve burada üyeler tarafından kullanılmıştı. Şimdi ise bu olanağa herkes sahip olabilecek.

Vikimedia Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, cep telefonları için sitenin sunduğu önyüz geliştirilmeye devam edilecek. Lenta.ru’nun bildirdiğine göre Vikipedia yakın bir süre sonra daha kullanışlı bir arayüz sunabilir.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Vikipedia kullanıcılarının %15’i siteye cep telefonlarından giriyor. Site ayrıca Wikipedia Zero adı altında sunduğu projeyle, gelişmekte olan ülkelerin kullanıcılarına cep telefonlarından ücretsiz erişim olanağı veriyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir