VMware AirWatch’ı satın aldı

AirWatch’ı satın alan VMware, kurumlara masaüstü ortamları ve mobil ortamlardaki kullanıcıları, cihazları ve uygulamaları yönetebilecekleri en kapsamlı çözümü sunacak

Sanallaştırma ve bulut altyapısında dünya lideri VMware, lider kurumsal mobil yönetim ve güvenlik çözümleri sağlayıcısı AirWatch’u yaklaşık 1.175 milyar dolar nakit ve yaklaşık 365 milyon dolarlık taksit ödemesi ve tahmini devredilmemiş hakkı karşılığı satın aldı. Bu satın alma VMware’in Son Kullanıcı Bilişim Grubu’nu genişletecek. AirWatch’un çözümleri, VMware’in ürün portföyünü tamamlayacak ve genişletecek.

Merkezi Atlanta – Georgia’da bulunan AirWatch; mobil cihaz yönetimi, mobil uygulama yönetimi ve mobil içerik yönetimi konularında şirketlere özel çözümler konusunda lider konumda bulunuyor. Airwatch, dünya çapında 10.000’in üzerinde müşterisi ve 9 küresel ofisinde çalışan 1.600 çalışanıyla, şirketlere hızla artan mobil cihazlar ve artan mobil iş gücünü güvenli bir şekilde yönetebilecekleri özel stratejik bir platform sunuyor. Atlanta ofisinin daha da büyümesi ve VMware’in mobil operasyonlarının merkezi olması bekleniyor.

AirWatch ekibi, VMware’in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Sanjay Poonen tarafından yönetilen Son Kullanıcı Bilişimi Grubu’na bağlı olacak. Ekip aynı zamanda AirWatch kurucu ve CEO’su John Marshall’a rapor vermeye devam edecek. AirWatch Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Alan Dabbiere de, VMware CEO’su Pat Gelsinger’a doğrudan rapor edecek olan yeni AirWatch yönetim ekibini denetleyecek.

AirWatch’un dünya çapında binlerce kuruma sınıfının en iyisi olan güvenli kurumsal mobil yönetim çözümleri sağladığını kaydeden VMware CEO’su Pat Gelsinger, bu satın alma ile birlikte VMware’in müşterilerine mobil iş güçlerini güvenlikten ödün vermeden en hızlı şekilde güçlendirecek önemli bir çözümü son kullanıcı bilişimi portföyüne kattığını söyledi.

AirWatch Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Alan Dabbiere de: “AirWatch’u kurduğumuzda, beklenen mobil patlamada işletmelere yardımcı olmayı planladık. Bugün dünyada 2 milyardan fazla akıllı telefon ve tablet bulunuyor ve bunların yarısı bir şekilde şirketlere dokunuyor. VMware gibi yenilikçiliği kanıtlanmış bir şirkete katılarak, mobil bulut dünyasına en uygun hale gelmelerine yardımcı olacak çözümlerimizi çok daha geniş bir müşteri ve iş ortağı kitlesine ulaştırma şansına sahip oluyoruz” diye konuştu.

VMware Son Kullanıcı Bilişimi Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sanjay Poonen de, VMware’in vizyonunun, son kullanıcılara çalışırken hayatın hızını yakalayabilecekleri şekilde yardımcı olacak güvenli sanal bir çalışma alanı sağlamak olduğunu vurguladı. Poonen, AirWatch ve VMware kombinasyonunun müşterilerine ve iş ortaklarına masaüstleri ve mobil ortamları üzerinden benzersiz bir değer katmalarına olanak sağlayacağını söyledi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir