Vodafone aboneleri 2014’te 42 milyar MB data kullandı

Vodafone Türkiye, Dijital Dönüşüm Hareketi kapsamında teknoloji, sosyal ve hizmet alanlarında gerçekleştirdiği yatırımlarla 2014 yılında yaklaşık 21 milyon abonesinin hayatını kolaylaştıran çözümler sundu. 2014 yılı boyunca abone başına aylık ortalama 408 dakika konuşan ve 205 SMS gönderen Vodafone’lular, toplamda 42 milyar MB data kullandı.

Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, 2014’te Dijital Dönüşüm Hareketi ilan eden şirket, mobil teknolojilerle müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırdığı ve yeni rekorlara imza attığı bir yılı daha geride bıraktı.

Şirketin yaklaşık 21 milyon üyesi, 2014’te abone başına aylık ortalama 408 dakika konuştu, 205 adet SMS gönderdi ve toplamda 42 milyar MB data kullandı.

Teknolojiyi herkes için erişilebilir kılma yaklaşımı ile 2014 yılında ilk yerli üretim akıllı telefon Blade V ve 4G uyumlu ilk yerli üretim akıllı telefon Smart 4 power’ı müşterilerinin beğenisine sunan şirketin abonelerinin internet kullanımı, 3G’nin hayata geçtiği 2009’dan bu yana tam 35 katına ulaştı.

Vodafone Red’liler 33 ülkede 4G teknolojisini deneyimledi

Açıklamaya göre, Vodafone Red’liler, 22 ülkeyi ararken yurt içini arıyormuş gibi ek ücret ödemeden dakikalarını kullanabildi. Ayrıca 33 ülkede 4G teknolojisini deneyimleme fırsatına sahip oldu.

Vodafone Red’liler 2014 boyunca uçak biletlerini kişisel asistan aracılığıyla edinme, havaalanına VIP transfer ve havaalanlarında özel lounge’lardan ücretsiz yararlanma fırsatı buldu. Vodafone Red, abonelerine bu dönemde 151 milyon lirayı aşan fayda sağlandı.

Vodafone FreeZone’la ise gençlerin bütçelerine sinema, gala, festival ve konser biletleri ile eğitim, yemek ve seyahat alanlarındaki sayısız avantajla 10 milyon lirayı aşan fayda sağlandı.

Vodafone FreeZone konserleri ile 7 bin kilometre yol kat edildi, 50 bini aşkın gence ulaşıldı. 81 ilden binlerce liseli müzisyenin katıldığı Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması, 2014’te de Türkiye’nin en geniş katılımlı müzik organizasyonu oldu.

Mobil uygulamalarla sunulan ayrıcalıklı hizmetler milyonlara ulaştı

Türkiye’nin en kapsamlı, ilk ve tek mobil sağlık platformu olan Vodafone Cep Sağlık servisi 550 bini aşkın kişinin hayatına dokundu ve onlara sağlıklı yaşam yolculuğunda yol gösterdi. 1120 numaralı telefondan 7/24 aranabilen Vodafone Cep Sağlık servisinden faydalanan Vodafone’luların sayısı toplamda 12 bini geçti.

Hamileyim SMS paketiyle Vodafone Cep Sağlık, 25 bini aşkın anne adayının hayatının en önemli döneminde yanında oldu. “Bebeğim ve Ben” SMS paketi ile ise Vodafone Cep Sağlık dünyaya yeni gelen yaklaşık 50 bin bebeğin hayata dair ilk deneyimlerinde yanlarında oldu.

QR kod ile temassız mobil ödeme deneyimini herkes tarafından kullanılabilecek kolaylıkla sunan Vodafone Cep Cüzdan uygulaması, hizmete sunulduğu 2014 yılında 62 bini aşkın abone tarafından indirildi.

Tüm Vodafone’lulara indirim, kampanya ve fırsatları aralıksız tüm yıl boyunca sunan ücretsiz Vodafone Avantaj Cepte uygulaması toplamda 400 binden fazla kez indirildi. Avantaj Cepte ile 2014 yılında 114 markada 225 kampanya düzenlendi.

Vodafone Avantaj Cepte kullanıcıları aynı zamanda anlaşmalı mağazaların dijital sadakat kartlarını kullandı ve kendilerine özel kampanyalardan faydalandı.

Vodafone’un tamamen ücretsiz sunduğu SMS Bilgi Servisleri sayesinde sağlıkla ilgili yararlı bilgiler kullanıcılara yaklaşık 63 milyon kez SMS yoluyla iletildi. Kullanıcılar bu yolla sağlıklı yaşam, beslenme, diyabet, obezite, anne ve bebek, hamilelik ile hipertansiyon gibi konularda birçok bilgiye erişme imkanına sahip oldu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın