Vodafone Cep Cüzdan’a iki uluslararası ödül

Vodafone Cep Cüzdan, Mobile Excellence Awards’ın Los Angeles’ta düzenlenen ödül töreninde “En İyi Mobil Ödeme” ve “En İyi Mobil Perakende Çözümü” ödüllerinin sahibi oldu.

Vodafone Türkiye açıklamasına göre, Vodafone Türkiye, alışverişte dijitalleşmeyi hızlandıracak Vodafone Cep Cüzdan’la iki ödül daha kazandı. Tüketicilere mobil temassız ödemelerde bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Vodafone Cep Cüzdan, 7. Mobile Excellence Awards’ta “En İyi Mobil Ödeme” ve “En İyi Mobil Perakende Çözümü” kategorilerinde ödüle layık bulundu.

Los Angeles’ta düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini bulan Mobile Excellence Awards’ta aday olduğu iki kategoride ödüle layık görülen Vodafone Cep Cüzdan, Vodafone Türkiye bünyesinde global inovasyonlar üreten OKSİJEN ekibinin destekleriyle gelişiyor. OKSİJEN’in tasarım, analiz, teknik koordinasyon ve tedarikçi yönetimini üstlendiği Cep Cüzdan, QR Kod, iBeacon ve yakın alan iletişimi (NFC) gibi yenilikçi temassız iletişim teknolojileriyle sürekli yenileniyor.

Vodafone abonelerinin “CUZDAN” yazıp 9000’e yollayarak veya Apple App Store ve Google Play Store uygulama marketleri üzerinden indirebildiği Vodafone Cep Cüzdan’a herhangi bir kredi kartını taratarak bilgileri elle girmelerine gerek kalmaksızın kolayca ekleyebiliyor. Kullanıcılar, Vodafone Cep Cüzdan üzerinden yakınlarındaki restoranları listeleyerek arkadaşlarının ilgili restoran hakkında değerlendirmelerine erişebiliyor, ilgili restoranda indirim varsa görüntüleyebiliyor ve seçtikleri restorana en hızlı gidebilecekleri rotayı çizdirebiliyor. 20 bin kafe ve restoranda yüzde 20’ye varan indirim avantajından da yararlanabilen kullanıcılar, telefonlarının kameraları ile hızlı ve kolay bir şekilde QR kod okutarak ödemelerini tamamlayabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmeyi hedefleyen bir şirket olarak, bu dönüşümün en önemli aşamalarından birinin mobil ödeme olanaklarının yaygınlaştığı bir topluma geçmek olduğunu aktardı.

Buruk, bireylerden kurumlara, sosyal hayattan ekonomik yaşama kadar Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınması hedefiyle ilan ettikleri “Dijital Dönüşüm Hareketi” doğrultusunda, insanların hayatlarında değer yaratabilecek altyapılara yatırım yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda teknoloji, hizmet, pazarlama, insan kaynakları gibi birçok kategoride kazandıkları 130’un üzerinde ödüle Vodafone Cep Cüzdan ile Mobile Excellence Awards’ta iki yeni ödül eklemenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Buruk, “Vodafone bünyesinde global inovasyonlara imza atan OKSİJEN’in teknik ve analiz desteğiyle sürekli geliştirdiğimiz, mobil ödemelere yeni bir soluk getirdiğine inandığımız Vodafone Cep Cüzdan’ı nakit paradan, kredi kartından, banka kartından ve fiziksel cüzdandan bağımsız bir hayat için en son temassız ödeme teknolojileriyle sürekli zenginleştiriyoruz. İnovatif mobil ödeme teknolojileriyle Türkiye’de abonelerimizin hayatını kolaylaştıran çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir