Vodafone ve Intel’den işletmeler için işbirliği

Vodafone ve Intel, işletmelerin ihtiyacına göre cihaz öneren web ve mobil tabanlı yeni bir uygulama geliştirdi.

Vodafone’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Intel işbirliğiyle geliştirilen web ve mobil tabanlı uygulama “Yarına Hazırlayan Cihaz Danışmanı”, farklı sektörlerdeki işletmelerin farklılaşan iş ihtiyaçları temel alınarak en uygun cihaz teklifleri sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Yarına Hazırım Platformu”yla işletmeleri yarına hazırlayacak çözümler geliştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Şirketlerin dijital dönüşümüne liderlik eden marka olma vizyonumuzla, ihtiyaçlara uygun inovatif teknolojiler geliştirerek, keskin rekabet ortamında işletmelerin ellerindeki kaynakları daha iyi ve verimli kullanmalarına öncülük ediyoruz. Bu doğrultuda Yarına Hazırım Platformu altında, Intel işbirliğiyle işletmelerin dijitalleşme yolunda en önemli gereksinimlerinden akıllı cihaz seçimlerinde ihtiyaçlarına en uygun teklifi sunan web ve mobil tabanlı bir uygulama geliştirdik.

Yarına Hazırlayan Cihaz Danışmanı ile işletmeler ihtiyaçlarını belirleyerek, her çalışanın ve şirketin farklı ihtiyaçlarına ve önceliklerine uygun cihaz tekliflerine erişebilecek. Vodafone olarak, bugünden yarına hazırlanmak isteyen işletmelere uçtan uca yenilikçi teknoloji çözümleri sunmaya devam edeceğiz.”

Intel Türkiye Kurumsal ve Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yalım Eriştiren ise, işletmelerin ihtiyaç duyduğu güvenilir teknoloji danışmanlığını Intel ve Vodafone güvencesiyle sağladıklarını belirterek, “Intel olarak geliştirdiğimiz teknolojilerle sadece yeni çözümlerin oluşmasına önayak olmuyor, aynı zamanda yeni iş modelleri oluşmasına katkı sağlıyor ve sağlıktan ulaşıma, perakendeden enerjiye kadar farklı birçok sektörden işletmelerin dijital dönüşümünde rol oynuyoruz. Vodafone ile yaptığımız işbirliğiyle teknoloji alanındaki derin tecrübemizi ülkemiz ekonomisinin belkemiği olan on binlerce KOBİ ile paylaşarak, onların teknolojik gelişimlerini hızlandırmayı ve verimliliklerini artırmayı hedefledik. Bu teknolojileri etkin şekilde kullanan işletmeler sadece yerel piyasalarda değil, global ölçekte de daha rekabetçi olabilecekler” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, Yarına Hazırım Platformu altında yer alan Yarına Hazırlayan Cihaz Danışmanı’ndan faydalanmak için işletmelerin yarinahazirim.com adresindeki adımları takip etmesi gerekiyor.

İlk aşamada şirket profili ve çalışanın ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra yönetici, beyaz yakalı ve mavi yakalı olmak üzere her bir çalışanın iş ihtiyaçları belirleniyor. Son bir yılda yapılan cihaz satın alımları da eklendikten sonra tüm çalışanların kullanım ihtiyaçlarına uygun bütçe seçiliyor.

Son aşamada da tüm bu adımlar analiz edilerek işletmeye özel yarına hazırlayan cihaz raporu ve akıllı telefondan tablete, Vodemlerden 2’si 1 arada laptoplara Vodafone’un zengin cihaz portföyünden akıllı cihaz önerileri sunuluyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir