Vodafone’dan OGES Mobil Bilgi Servisi

Vodafone Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirdiği uygulamayla, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi’ne (OGES) ilişkin tüm detayları cebe taşıyor.

Vodafone Türkiye açıklamasına göre, “OGES Mobil Bilgi Servisi” ile öğrenci ve veliler, OGES yerleştirme sonuçlarını SMS ile takip edebiliyor; sınav tarihi, tercih süresi, yedek sıra ve kayıt durumu gibi bilgileri cep telefonları üzerinden rahatlıkla izleyebiliyor.

Sınav süreciyle ilgili tüm detayları SMS ile cebe taşıyan MEB OGES Mobil Bilgi Servisi; yedek sıra geldiğinde öğrencilere gönderdiği uyarı mesajları ve kayıt durumuna yönelik otomatik bilgilendirmeler yaparak, ortaöğretim kurumlarına geçiş sürecinde mobil teknolojilerin yardımıyla yeni bir bilgilendirme dönemi başlatıyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuya ilişkin değerlendirmesinde, şunları kaydetti:

“Vodafone Türkiye olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru analiz etmek ve o ihtiyaçlara yönelik  ürünler ve paketler geliştirmek önceliklerimizin başında yer alıyor. Öğrencilerimize yeni bir hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başlattığımız OGES Mobil Bilgi Servisi’nin orta öğretime geçiş sürecinde olan öğrencilere ve velilerine büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Servis sayesinde öğrenciler, günün her saati öğrenim durumlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilecekler. Mobil iletişim teknolojileri konusundaki global bilgi birikimi ile farklı müşteri segmentlerinin hayatında fark yaratmaya odaklanan ve bu anlamda gençlerin bilgiye her an, her yerden erişimini öncelikli sorumlulukları arasında gören bir kurum olarak, tüm abonelerimize yenilikçi bir hizmet sunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor, tüm gençlerimize öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir