Vodafone’dan yeni Duran Tarife

Mobil iletişim sektöründe ilkleri gerçekleştiren ve sürekli yatırımlarla aboneleri için hayatı kolaylaştıran hizmet ve ürünler geliştiren Vodafone, faturalı abonelerin fatura aşım problemini tamamen ortadan yeni Duran Tarifeler portföyünü tanıttı. Vodafone’un yeni Duran Tarifeleriyle aboneler artık fatura aşımı yaşamıyor. Duran Tarifeler, faturaların limitine geldiğinde duracağını ve aboneler istemediği sürece tarife ücretini 1 TL dahi aşmayacağını garanti ediyor.

2011’de lanse edilen ve Türkiye mobil iletişim sektöründe bir ilk olarak faturasız ve faturalı tarifeleri harmanlayan “Hesabını Bilen Tarifeler”i bir adım daha ileri götüren Vodafone Duran Tarifeler’de fatura, limitine geldiğinde duruyor. Aylık paketin tamamı kullanıldığında, hat bir sonraki fatura dönemine kadar yalnızca dışarıdan gelen arama ve mesajlara açık şekilde kullanılıyor. Fatura stop özelliğiyle abone farkında olmadan fatura aşımı yaşamıyor ve ek paket istemediği sürece de 1 TL bile aşım ücreti ödemiyor.

Hesabını bilmenin özgürlüğünü Vodafone’lulara yaşatan Duran Tarifelerin limiti, ücretsiz bir SMS ile artırılabiliyor. Kullanım ihtiyacına göre sadece dakika, sadece SMS veya sadece internet içeren 5 TL’lik ek paketler de tek mesajla satın alınabiliyor. Faturalının kolaylığıyla faturasızda ne ödeyeceğini bilmenin özgürlüğünü buluşturan bu inovatif tarife modelinde, ihtiyaç anında kullanılmak üzere Cep Lira yüklemesi de yapılabiliyor.

Vodafone’un Duran Tarifeler portföyüyle birlikte sunduğu anında sorgulama imkanı da inovatif bir hizmet olarak dikkat çekiyor. Duran Tarifelerde gecikmesiz, gerçek zamanlı kullanım sorgulaması yapılabiliyor. Abone, hattında o an ne kadar kaldığını bir SMS’le öğrenebiliyor. Gelen bilgi, 24 saat öncesinin değil, tam olarak o anın bakiye bilgisi oluyor. Hatta yüklenen ek paketlerin bakiyesi de ücretsiz öğrenilebiliyor.

Kullanım ihtiyaçlarına paralel olarak üç farklı seçenek sunan Duran Tarifeler, ayda 19 TL’ye her yöne 200 dakika ve Vodafone’lularla 2000 dakika; ayda 23 TL’ye her yöne 750 dakika ya da ayda 29 TL’ye her yöne 500 dakika, her yöne 500 SMS ve 500 MB internet sunuyor. Vodafone’lular DURAN yazıp 7000’e mesaj atarak Duran Tarifelerin sağladığı hesabını bilme özgürlüğünden faydalanabiliyor. Ayrıca müşteri hizmetleri ve online işlem gibi kanallarla ya da Vodafone Cep Merkezlerini ziyaret ederek Duran Tarife’ye geçmek mümkün oluyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir