Vodafone’lular bayramda 1,8 milyon GB mobil internet kullandı

Vodafone’lular, bayram süresi boyunca yaklaşık 774 milyon dakika konuştu, 613 milyon SMS attı ve 1 milyon 773 bin GB mobil internet kullandı.

Vodafone açıklamasına göre, Vodafone kullanıcıları, arife günü ve Ramazan Bayramı kapsayan 4 günde yaklaşık 774 milyon dakika konuştu, 613 milyon SMS attı ve 1 milyon 773 bin GB mobil internet kullandı. Vodafone’lular Ramazan Bayramı’nı mobil internet üzerinden bayramlaşarak geçirirken Vodafone abonelerinin mobil internet kullanımı geçen yılın Ramazan Bayramı’na göre iki kat arttı.

Vodafone’lular, bayram boyunca yurt içinde ve yurt dışında yaşayan sevdikleriyle gerek ses gerek SMS gerekse mobil internet üzerinden doyasıya hasret giderdi.

Buna göre, bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir, Antalya, Adana, Samsun, Van, Konya ve Bursa olurken, en çok SMS gönderen iller İstanbul, Ankara, Samsun, Antalya, Konya, İzmir, Adana, Şanlıurfa, Van ve Bursa şeklinde sıralandı. En çok mobil internet kullanan iller ise sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Muğla, Kocaeli, Balıkesir, Konya ve Adana oldu.

Diğer yandan, Vodafone abonelerinin en çok aradığı ülkeler Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, KKTC, Bulgaristan, Libya, Suudi Arabistan, Azerbaycan ve Mısır şeklinde sıralanırken, en çok SMS de Almanya, KKTC, İngiltere, Fransa, Hollanda, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Avusturya, Belçika ve Bulgaristan’a gönderildi.

Vodafone Red aboneleri, yurt içi ve yurt dışı fiyat ayrımını ortadan kaldıran “Her Şey Dâhil Pasaport” hizmeti ile tarifelerindeki her yöne dakika, SMS ve interneti 51 ülkede tıpkı Türkiye’deymiş gibi özgürce kullanabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Vodafone Türkiye olarak, koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefiyle faaliyet gösterdiklerini belirtti. Bu doğrultuda, Türkiye’nin her köşesinde abonelerin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak ürün ve servisler sunarken, hizmet kalitesini de sürekli artırdıklarını ifade eden Buruk, şunları kaydetti:

“Sunduğumuz çözümlerin, abonelerimizin hayatını kolaylaştırdığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da yoğun bir GSM trafiği yaşandığına şahit olduk. Abonelerimiz, yaklaşık 774 milyon dakika konuştu, 613 milyon SMS attı ve 1 milyon 773 bin GB mobil internet kullandı. Ayrıca, Vodafone Red abonelerimiz de 51 ülkede özgürce konuştu. Bu tablo, mobil iletişim teknolojilerinin günlük hayatımızda her geçen gün daha önemli hale geldiğini gösteriyor. Bu vesileyle tüm halkımızın geçmiş Ramazan Bayramını kutluyorum.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir