Vodafone’lular bayramda 670 milyon dakika konuştu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) tanımına göre 20,4 milyon abonesi bulunan Vodafone, Ramazan Bayramı süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin verileri açıkladı. Vodafone aboneleri, arife ve bayramı kapsayan toplam 4 günde yaklaşık 670 milyon dakika konuştu, 630 milyon SMS attı ve 785 bin GB mobil internet kullandı.

Vodafone’un açıkladığı verilere göre, bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Antalya, İzmir, Adana, Bursa, Samsun, Van ve Konya olurken, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Samsun, Şanlıurfa, Konya, Adana, Van, Antalya, İzmir ve Bursa olarak gerçekleşti. En çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Muğla, Kocaeli, Balıkesir, Adana ve Konya şeklinde sıralandı.

Öte yandan, en çok aranan ülkeler sırasıyla Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, Bulgaristan, KKTC, Yunanistan, Azerbaycan, Suudi Arabistan ve Rusya Federasyonu olurken, en çok SMS de Almanya, KKTC, İngiltere, Rusya Federasyonu, Fransa, Azerbaycan, Hollanda, Irak, Avusturya ve Belçika’ya gönderildi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, odağına müşteri memnuniyetini yerleştirdiğimiz faaliyetlerimizle, Türkiye’nin dört bir yanında abonelerimizin ihtiyaçlarına yanıt verecek çözümler sunuyoruz. Sunduğumuz çözümlerin, abonelerimizin hayatını kolaylaştırdığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Her bayramda olduğu gibi, bu Ramazan Bayramı’nda da yoğun bir GSM trafiği yaşandığına şahit olduk. Abonelerimiz yaklaşık 670 milyon dakika konuştu, 630 milyon SMS attı ve 785 bin GB mobil internet kullandı. Bu tablo, mobil iletişim teknolojilerinin günlük hayatımızda her geçen gün daha önemli hale geldiğini gösteriyor. Bu vesileyle, tüm halkımızın geçmiş Ramazan Bayramını kutluyorum.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir