Vodafone’un Kırmızı Işık uygulaması yenilendi

Vdafone’un kadına yönelik şiddeti engellemek amacıyla geçen yıl kullanıma sunduğu “Vodafone Kırmızı Işık” uygulaması yenilendi.

Şirket açıklamasına göre, Vodafone tarafından mart 2014’te hayata geçirilen ve bugüne kadar 284 bin kez indirilen “Vodafone Kırmızı Işık” uygulaması ek güvenlik özellikleriyle yenilendi. Uygulamanın yeni versiyonu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kullanıma sunuldu.

Vodafone Türkiye’nin inovasyon şirketi OKSİJEN ve iş ortağı Infodif tarafından yenilikçi özellikler eklenerek güvenlik seviyesi artırılan uygulama, kadınların kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı oluyor. Yenilenen Vodafone Kırmızı Işık, bugünden itibaren Android platform üzerinden indirilebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Çeşitlilik Direktörü Gizem Keçeci, “Kırmızı Işık ile 2 yılda 50 bin kadına ulaşabileceğimizi öngörüyorduk. Ancak bugün itibariyle 284 bin kez indirilmesi, uygulamanın ne kadar hayati bir ihtiyaca çözüm olduğunun önemli bir göstergesi. Şimdi Kırmızı Işık’ı inovasyon gücümüzle bir adım ileriye taşıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir