Windows 10, Spartan web tarayıcısıyla gelecek

Microsoft’un, Interner Explorer’ın yanı sıra Spartan adlı yeni bir tarayıcı geliştirdiği daha önce gündeme gelmişti. Şirket, Windows 10’un yeni özelliklerini duyurmak için düzenlediği etkinlikte, yeni tarayıcı “Project Spartan”la ilgili de bilgi verdi.

Windows 10, “Project Spartan” kod adlı yeni tarayıcı ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Tarayıcı, yerleşik olarak bulunan dâhili temel özellikler sayesinde daha fazla güvenlik ve daha iyi keşfetme olanağına sahip olacak.

İster klavye, ister kalemle doğrudan not alma ve bunu arkadaşlarla kolayca paylaşma özelliği bulunan yeni tarayıcıda ayrıca, web yazılarının çevrimiçi ve çevrimdışı okunmasında kolaylık sağlayan yeni okuyucu formatı ve aranan içeriğin daha hızlı bulunması sağlayan Cortana entegrasyonu da olacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir