World of Warplanes çıkış tarihi ertelendi

Dünyanın önde gelen ücretsiz online oyun geliştirici ve yayıncılarından Wargaming, merakla beklenen uçak savaş MMO’su World of Warplanes’in çıkış tarihinin 12-13 Kasım’a ertelendiğini duyurdu. Oyunun dünya genelindeki çıkışı, farklı bölgeler için bu iki günde gerçekleşecek. Erteleme ile birlikte World of Warplanes’in, oyunculara ilk günden itibaren daha zengin ve yoğun bir multiplayer deneyimi sunması bekleniyor.

World of Warplanes Global Operasyonlar Direktörü Vlad Blazerov, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Mükemmel bir oyun çıkarmak istiyoruz. Bunun için de World of Warplanes’in ihtiyacı olduğuna inandığımız son rötuşları yaptığımızdan emin olmamız gerek. Kazandığımız bu ekstra zaman, geliştirici takımın oyun dengesini mükemmelleştirmesini ve her özelliğin çok iyi çalışmasını sağlayacak.”

World of Warplanes’in final sürümü yayınlandığında, beta sürecinde kazanılan deneyim puanları sıfırlanmayacak. Toplanan deneyim puanları da, katılım ve geribildirimlerini ödüllendirmek adına 5 farklı ülkenin düşük-seviye uçaklarını kullanan pilotlar arasında eşit olarak dağıtılacak.

World of Warplanes, askeri havacılığın Altın Döneminde geçen bir uçuş savaşı MMO’su. Oyuncuları, göklerin hakimiyeti için ucu bucağı olmayan bir mücadelenin ortasına bırakan World of Warplanes, oyunculara sanal pilotlar olarak kendi uçuş kariyerlerini oluşturma imkânı sunuyor. 15’e-15 yapılan savaşlarda göklerin hakimi olmak, sadece hızlıca tetiğe basmaktan değil, aynı zamanda takım oyunu oynamaktan geçiyor.

Seçilebilir 3 farklı uçak sınıfı var: Hafif ve çevik savaş uçakları ile düşmanla yakın temasa girerek “it dalaşı” yapmak, ağır zırhlı savaş uçaklarıyla doğrudan saldırılarda bulunmak ya da yeryüzü saldırı uçaklarıyla, en korunaklı hedefleri bile bomba ve diğer silâhları kullanarak yerle bir etmek mümkün.

World of Warplanes’in final sürümü, Almanya’dan, Sovyetler Birliği’nden, ABD’den, Japonya’dan ve Büyük Britanya’dan 100’ün üzerinde uçağa sahip olacak. Bu uçaklar, pek çok modüler konfigürasyonda kullanılabilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir