Yandex 2016’nın üçüncü çeyreğinde de büyüdü

Yandex, 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 19,3 milyar ruble gelir elde ederek, geçtiğimiz yıl aynı döneme göre %25 oranında büyüme yakaladı. Üçüncü çeyrekte elde ettiği 3,8 milyar ruble tespit edilmiş net kâr ile 2016’nın ilk 9 ayında toplam 10,8 milyar ruble kâr eden Yandex, 2015’in ilk 9 ayına göre net kârını %27 oranında artırdı.

2016 yılının üçüncü çeyreğine ait finansal rakamlarını açıklayan Yandex, üçüncü çeyrekte toplam 19,3 milyar ruble gelir elde ederek, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %25 oranında artış elde etti. Net kârını %8 oranında artıran Yandex’in aynı dönemdeki tespit edilmiş kârı ise 3,8 milyar ruble olarak açıklandı.

Elde ettiği bu finansal başarı, Yandex’in geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gelirlerini %25 oranında artırdığı anlamına geliyor. 2016’nın ilk 2 çeyreğinde de büyüyen ve yılın ilk 9 ayında toplam 10,8 Milyar Ruble kâr elde eden Yandex, net kârında geçen senenin ilk 9 ayına göre %27 büyüme elde etti.

Yandex CEO’su Arkady Volozh konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Reklam platformumuzdaki inovasyon sayesinde 3. çeyrek gelirlerimizi güçlü bir şekilde artırdık. Yeni dönemde harita ve navigasyon ürünlerimizden gelir elde etmeye yönelik de büyük fırsatlar görüyoruz” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir