Yandex.Adalar 100 bilgi bloğuna yaklaştı

Yandex, Rusya, Ukrayna, Belarus ve Türkiye’deki yeni platformunda toplam ulaşılabilir “ada” sayısının yaklaşık 100 olduğunu açıkladı. Haberi, şirketin basın dairesine dayandırarak Digit.ru sitesi duyurdu.

Yandex’in temmuz ayında beta sürümünü sürdüğü Adalar platformu, arama sonuçlarını link olarak değil, bilgi ve hizmet taşıyan enteraktif bloklar şeklinde sunuyor.

Geleneksel aramalardan farklı olarak Adalar, kullanıcılara sinema biletini satın alma, online check-in yapma, doğru adresi bulma, hekimden randevu alma ve restoran rezervasyonunu yapma fırsatını sağlıyor.

Web sitesi sahipleri, Adalar’da kendi şirket veya servisi hakkında paylaşmak istedikleri bilgileri, bağlantıları, butonlar veya özel bilgi formlarını blok halinde sunabiliyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre şirket, Adalar’ın tüm örneklerini yaklaşık bir ay sonra tech.yandex.ru sitesinde yayınlamayı planlıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir