Yandex’te doktor randevusu dönemi

Rusya’nın en büyük internet arama motoru olan Yandex’in, ‘maps.yandex.ru’ sayfası üzerinden doktor randevusu almaya ve restoranlarda masa ayırtmaya olanak tanıyan yeni bir servisi hizmete soktuğunu bildirildi.

Yandex’ten yapılan açıklamada: ‘Şu an söz konusu servise 13 bin civarında restoran, güzellik salonu ve tıp merkezi kayıtlı durumda. Bunlardan 2400 tanesi St. Petersburg’da bulunuyor ve bu şirketlerden bazıları sadece randevu saatini değil, aynı zamanda alınacak hizmeti ve bu hizmeti sağlayacak uzmanı da seçme imkânı tanımakta. Randevuyu unutmaması için randevu sahibinin cep telefonuna maps.yandex.ru tarafından bir hatırlatma mesajı da gönderilebiliyor’ denildi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, organizasyonların servise kaydolması ise şirketlerin tek bir ortak arayüz ile çalıştıkları Yandex’in online randevu servisleri üzerinden gerçekleşiyor.

Şu an St. Petersburg, Moskova, Novosibirsk, Omsk ve birkaç şehirde daha kullanılabilen servisin şehirler ve firmalar bazında genişletilmesi planlanmakta.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir