Yandex’ten Ramazan’a özel servisler

Hayatı kolaylaştıran uygulamalarıyla fark yaratan Yandex, arama motoruna entegre çalışan, kullanıcıların çeşitli soru ve ihtiyaçlarına hızlı ve pratik şekilde yanıt veren özellikleri ve uygulamalarıyla Ramazan’da ihtiyacınız olabilecek bir çok şeyi karşınıza getiriyor. Kullanıcılar iftar ve sahur saatleri, namaz vakitleri, sureler gibi bilgileri Yandex’te hızlıca bulabiliyor.

Bunların yanı sıra iftar ve sahur için yemek tarifleri ve belli başlı camilerin panoramalarına da Yandex’ten anında ulaşmak mümkün. Türkiye’deki İnternet kullanıcıları Yandex sayesinde Ramazan ile ilgili ihtiyaç duyabilecekleri bilgilere anında erişebiliyor.

Yandex, Ramazan ayında kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak hizmetleriyle fark yaratıyor. Ramazan boyunca kullanıcılar arama motoru üzerinden, “Namaz vakitleri” ya da “Akşam namazı” gibi sorgular ile namaz saatlerini her şehir özelinde hızlıca öğrenebilecek.

“Fatiha Suresi” gibi sorgularda ise kullanıcılar arama sonuçlarının en üst kısmında ilgili surelere anında ulaşıp, okuyabilecek. Yandex arama motoru üzerinde “İftar Saati” aramasını yapan kullanıcılar ise anlık olarak ve yine şehirler özelinde iftar saati bilgisine ulaşabilecek.

Aradığınız Yemek Tarifleri Yandex’te!

Yandex iftar ve sahur için yemek hazırlayanların da en hızlı şekilde aradıkları bilgiye erişmeleri için yemek tarifleri ile ilgili arama sonuçlarını da geliştirdi. Örneğin, arama motorunda “yayla çorbası” ya da benzeri bir ifade ile arama yaptığınızda ihtiyacınız olan malzemelere ve pişirme süresine hızlıca ulaşabildiğiniz gibi, yemek tariflerine videolu ya da yazılı olarak ulaşabilir, metin tabanlı aramada “Ayrıca Bakınız” bölümünden alternatif yemek önerileri ve tarifleri bulabilirsiniz.

Bütün önemli günlerde olduğu gibi Yandex’in arama kutucuğuna “Kadir Gecesi” yazıldığında da, arama sonuçlarının üzerinde ilgili tarihe ulaşabiliyor. Kullanıcılar Kadir Gecesi’nin tarihini kolaylıkla öğrenebiliyor.

Ziyaret Edilmek İstenen Dini Mekanlar Panoramalarıyla Yandex’te!

Kullanıcılar görmek istedikleri camilere dair arama yaptıklarında, ilgili mekanın panoramasına ulaşarak, 360 derece gezme fırsatı elde ediyor. Örneğin, Eyüp Sultan Camii, Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii, Mihrimah Sultan Camii ve Bezm-i Alem Valide Sultan Camii gibi camileri arayan kullanıcılar, bu mekanların panoramalarına ulaşıyor, detaylı bir şekilde görme fırsatı elde ediyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir