Yandex’ten Türk sporuna 12 milyon dolarlık kaynak

Türkiye’ye özel geliştirdiği servislerle beğeni toplayan Yandex, Beşiktaşlı, Galatasaraylı ve Fenerbahçeli taraftarların kendi takımlarının renklerindeki yandex.com.tr/bjk, Yandex.com.tr/fb ve Yandex.com.tr/gs sayfalarından arama yapmaya davet ediyor. Normal bir Yandex arama sayfasının sunduğu tüm teknolojik özelliklere de sahip olan bu sayfalarda yapılacak her arama, spor kulüplerine önemli maddi destek olarak dönecek.

Hedefimiz Türk sporuna 12 milyon dolarlık bir kaynak sağlamak!

Beşiktaş ve Galatasaray ile yapılan anlaşmalar ve Fenerbahçe ile süren görüşmeler kapsamında açıklama yapan Yandex Türkiye CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ şöyle konuştu:

“Türkiye’de 15-30 yaş arasındaki futbol taraftarlarının büyük bir kısmı İnternet’i aktif olarak kullanıyor. Biz bu servisle her koşulda ve her platformda takımını destekleyen taraftara ulaşmak arzusundayız. Rakamsal olarak 5 milyon kişiyi hedeflediğimizi söyleyebiliriz. Bu hedefin sonunda da yapılan tüm aramalar sayesinde Türk sporuna 12 milyon dolarlık maddi bir gelir kaynağı sağlamayı hedefliyoruz. Yandex olarak taraftarlara güzel bir gol pası verdiğimizi düşünüyoruz… Bundan sonra top takımlarımızın taraftarlarında! Zira, kendilerine özel hazırlanmış arama sayfasını en çok kullananlar, öngördüğümüz bu 12 milyon dolarlık pastadan yaptıkları aramalar oranında büyük bir payı takımlarına kazandıracaklar”.

Yandex arama sayfaları kapsamında ilk etapta Beşiktaş ve Galatasaray ile anlaşma sağladıklarını belirten Yalçındağ, “Fenerbahçe ile de görüşmelerimiz sürüyor. Sezon açılışıyla birlikte başta Bursaspor olmak üzere tüm Anadolu takımlarıyla da görüşüp taraftarlarına bu özel hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Burada, önemli olan Türk sporunun kazanması! Yandex olarak bu noktada yenilikçi ve önemli başka projelere de imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir süre önce spor kulüplerine özel tarayıcılarını duyuran Yandex, şimdi de taraftarların İnternet’te arama yaparken diledikleri tarayıcıya Yandex.com.tr/takım adı (BJK, FB, GS) yazarak kendi takımlarına ait arama sayfasını kullanabilmelerine imkan tanıyor. Taraftarlar, arama sırasında en doğru sonuçları anında bulurken ve bir yandan da takımlarına kazandıracaklar.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir