Yatırımcı Apple’dan ümidi kesmedi

Aktivist yatırımcı Carl Ichan’ın Apple CEO’su Tim Cook’a gönderdiği mektuba göre yatırımcı Apple’daki yatırımlarını yüzde 22 civarında artırarak 4.73 milyon hisseye yükseltti. Ayrıca şirketin 150 milyar dolar değerinde hisse geri alımı yapması için de bastırmaya devam ediyor.

Milyarder yatırımcı hisse satışı yapmayacağının ve kar realize etmeyeceğinin de güvencesini verdi. Icahn konu hakkında, “Bu konudaki niyetlerimde kısa vadeli hiçbir hesap yok,” diye konuştu. Icahn’ın tezine göre hisse geri alımından üç yıl sonra Apple hisseleri 1,250 doları görebilir.

Carl Icahn, yıl başında Twitter aracılığı ile Apple hissesi aldığını açıklamış ve Tim Cook ile görüşmelerde bulunduğunu belirtmişti. Daha sonra söz konusu hisselerin değerinin 1.5 milyar dolardan fazla olduğu açıklanmıştı.

Wall Street Journal’ın haberine göre, yeni yapılan alımlarla hisselerin değeri 2.5 milyar dolar civarına yükselmiş oldu. Haberlerin ardından Apple hissesi yüzde 0,3 gerileyerek 523.31 dolara düştü.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir