Yeni bir fiyat ve ürün karşılaştırma motoru

Fiyat ve ürün karşılaştırma motoru olarak hizmet veren Alve (www.alve.com), kullanıcı dostu arayüzüyle Türkiye’deki online alışveriş pazarına hızlı bir giriş yaptı. Geçtiğimiz Nisan ayında lanse edilmesinin ardından kısa bir sürede 30’dan fazla mağaza ile işbirliği gerçekleştiren web sitesi, kullanıcıların, aradıkları ya da almak istedikleri ürünlerin en uygun fiyatlarına ve özelliklerine tek bir sistem üzerinden ulaşabilmelerini sağlıyor.

İki ay içerisinde veritabanına yaklaşık 400 bin ürün girişi yapılan bu yepyeni arama motorunun altı ana kategorisi şu başlıklardan oluşuyor: Teknoloji, moda-güzellik, çocuk-bebek, hobi-spor, ev-bahçe, oto-moto.

Gelişmiş arama motoru sayesinde bu kategoriler içerisinde gezinmeden de hızlı bir şekilde ürün araması yapabilen kullanıcılar, aradıkları ürüne ilişkin farklı mağazalar tarafından sunulmuş fiyatları tek bir sayfa üzerinden görüntüleyebiliyor ve ardından kendileri için uygun olduğunu düşündükleri mağazaya tek bir tıkla yönelebiliyorlar. Kullanıcılar tüm bunların yanı sıra Alve sayfalarında kısa uzman değerlendirmelerine de ulaşarak, satın almayı planladıkları ürünlerin artı ve eksileri konusunda fikir sahibi olabiliyorlar.

“Favorilerim” seçeneğiyle kullanıcıların beğendiği ürünleri favori listelerine almalarına imkan sağlayan Alve, bu özelliği sayesinde kullanıcıları mağazalardaki olası fiyat düşüşlerinden anında e-posta ile haberdar ederek, sürekli takipte kalma gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

Bünyesine en son olarak İstanbul Bilişim’i de kazandırarak mağaza sayısını 36’ya çıkaran Alve, cep telefonundan parfüme, bebek arabasından motorsiklet kaskına, hamile giyimden çamaşır makinesine kadar birçok ürün ve marka ile kullanıcılara tek bir kanal üzerinden rahat ve güvenli alışveriş imkanı tanıyor.

Kullanıcıların sahip oldukları ürünlere ilişkin deneyimlerini paylaşabildikleri web sitesinde, alışveriş yapılan mağazalar da diğer ziyaretçilerin görüp, takip edebileceği şekilde değerlendirilebiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın