Yeni iPhone’un adı ne olacak?

Apple tarafından 2013 yılında tanıtılması beklenen ucuz iPhone’un isminin iPhone 5C olacağı tahmin ediliyor. Yeni akıllı telefonun ismi Çin’in WeiPhone forumunda yayımlanan fotoğraftan anlaşıldı.

Fotoğrafta, kenarlarında iPhone 5C yazılı beyaz plastik kutular görülüyor. Resmi ilk fark eden Fransız Nowhereelse.fr, kutuların muhtemelen Apple’nin yeni cihazları koyacağı kutular olduğunu ifade etti. Resmin şirketin iş yaptığı bir Çin fabrikasında çekildiği düşünülüyor.

Bir varsayıma göre iPhone 5C ismindeki C harfi, İngilizce colordan (renk) geliyor. Daha önce ucuz akıllı telefonların değişik renklerde sunulacağı duyurulmuştu. Şimdiye kadar cihazlar sadece siyah veya beyaz olarak üretilmişti.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, sosyal ağda yılın başından beri ucuz iPhone söylentileri dolaşıyor. Apple geleneksel olarak yeni ürünleri hakkında çıkan söylentileri yorumlamıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir