Yılbaşı alışverişinde en çok bilgisayar, akıllı telefon ve tablet alındı

E-ticaret platformu kliksa.com’un verilerine göre yılbaşı alışverişinde en çok notebook, akıllı telefon ve tablet gibi teknolojik ürünler tercih edildi. Notebook satışlarında yüzde 50; akıllı telefon satışlarında ise yüzde 25’e ulaşan artışlar yaşandı.

Bol çeşit, cazip fiyat ve hızlı teslimat avantajları ile kullanıcılarına akıllı alışveriş imkânı sunan e-ticaret platformu kliksa.com’un paylaştığı verilere göre yılbaşı dönemini içine alan Aralık ayında tüketiciler en çok notebook, akıllı telefon ve tablet gibi teknolojik ürünlere ilgi gösterdi.

Bilgisayarlarda yüzde 50; akıllı telefonda yüzde 25

Bilgisayar satışlarında önceki aylara kıyasla yüzde 50; akıllı telefon satışlarında ise yüzde 25 oranında artış görüldü. Tüketiciler, bilgisayar ve akıllı telefonlarda orta ve üst seviye ürünleri tercih ederken; tablette daha çok giriş ve orta ürün segmentindeki modellere yöneldi.

Beyaz eşyada enerji verimliliği olan ürünler tercih edildi

Aynı dönemde yılbaşı hediyesi olabilecek elektrikli ev aletleri ve kişisel bakım ürünlerini içine alan beyaz eşya ve küçük ev aletleri kategorisinde ciddi oranlarda artış rakamları görüldü. Dik süpürge ve sıcak içecek hazırlama grubundaki ürünlerin satış rakamları ortalamanın üzerinde gerçekleşti. Beyaz eşya grubunda özellikle enerji verimliliği yüksek olan çamaşır ve bulaşık makineleri tercih edildi.

Yaşam kategorisinde ise tüketiciler tercihini daha çok kış lastiğinden yana kullandı. Toplam 23 markanın ürünlerinde yüzde 48’e varan indirim imkânın sunulduğu kliksa.com’da, kış lastiği satışlarında ciddi dikkat çekici oranda artış yaşandı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir