YouTube, Müzik Ödülleri dağıtacak

YouTube’un resmi blogunda, “geçen yıl ‘hit’ haline gelen sanatçı ve şarkıları onurlandıran bir etkinlik” olarak YouTube Müzik Ödülleri düzenleneceği açıklandı.

3 Kasım’da New York’ta yapılacak olan etkinlikte Lady Gaga, Eminem ve Arcade Fire’ın da aralarında olduğu bir dizi sanatçı ve grup yer alacak.

Ödül adayları, geçen yıl içinde seyredilip paylaşılan videolar arasından seçilecek. Daha sonra YouTube kullanıcılarından, adaylar arasından seçtiklerini sosyal medyada paylaşmaları istenecek.

Adaylar 17 Ekim’de açıklanacak; kazananlar ise YouTube’da canlı yayımlanacak bir törenle ilan edilecek. Sanatçılar ile Lindsey Stirling ve Cdza gibi YouTube’a en çok katkıda bulunanlar, ödül gecesi yapılacak gösterilere katılacak.

New York’tan canlı yayımlanacak olan etkinliğin yanı sıra Seul, Moskova, Londra ve Rio de Janerio’da da gösteriler olacak.

BBC’nin haberine göre, YouTube Müzik Ödülleri töreninde sunuculuğu Amerikalı sanatçı Jason Schwartzman yapacak. Etkinliğin yaratıcı yönetmenliğini ise The Chemical Brothers ve Bjork için video ve belgesel hazırlayan Spike Jones yapacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir