Yurtlardaki öğrencilere bilgisayar müjdesi

Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın YURTKUR’daki öğrencilere taşınabilir bilgisayar önerisiyle ilgili, böyle bir talebi memnuniyetle değerlendireceklerini kaydetti. Erdoğan, Bakan Kılıç’ın fuara katılan firmalara yaptığı çağrıya ilişkin ellerinden geleni yapabileceklerini vurguladı.

CeBIT Bilişim Eurasia ve BIT Sinerji Zirvesi’nde daha çok kurumsal ve endüstriyel ürünlerini sunduklarını kaydeden Erdoğan, çok güçlü yazılım grupları oluşturduklarını ve bu sayede taşınabilir dijital cihazların çok öne çıkacağını, teknoloji konusunda dünya genelindeki bir çok şirketle komponent ve yazılım bazında işbirliği yaptıklarını kaydetti.

Vestel olarak ürünlerin 20’sini iç pazar, yüzde 80’inini ise ihraç ettiklerini belirten Erdoğan, tablet bilgisayar ve akıllı telefonlarda da iç pazar ve ihracat dağılımını bu şekilde yapacaklarını, geçen sene 143 ülkeye 3,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir