ZTE Blade’in satışları 20 milyonu aştı

ZTE’nin ulaşılabilir akıllı telefon serisi Blade, uluslararası alandaki popülaritesini sürdürmeye devam ediyor. 2010 yılında piyasaya sunulan ZTE Blade serisinin satışları 20 milyon üniteyi aşarak, Çin’in 20 milyon ünite satış sınırını aşan ilk akıllı telefonu oldu.

Ulaşılabilir fiyatı ile son teknoloji ürünü özelliklerini sunmak için tasarlanan Blade serisinin akıllı telefonları, 2010 yılında 60’tan fazla ülkede satışa sunuldu. Serinin ilk ürünü olan ZTE Blade V880, optimum ekran çözünürlüğü ve modern çizgileri ile oldukça büyük ilgi gördü. Blade V880 dünya genelinde yaklaşık 13 milyon adet satış rakamına ulaştı. Blade sersindeki diğer akıllı telefonlar da benzer bir başarı ivmesiyle, uluslararası alanda 8.6 milyon adetten fazla satıldı.

Popüler 3G cihazları Blade L2 ve Blade III’ü güçlü bir alt yapı ile oluşturan ZTE, Blade Vec 4G ile 4G teknolojisine de giriş yaptı. Blade Vec 4G, Nexus ve Google Play olmadan Google Now Launcher’ı içeren ilk akıllı telefon. 5 inçlik HD ekranı, 1.25 GHz dört çekirdekli işlemcisi ve dayanıklı karbon fiber kasası ile Blade Vec 4G, tüm kullanıcılar için 4G teknolojisine ulaşılabilir bir geçiş sunuyor.

Ulaşılabilir premium fiyat stratejisinin yanı sıra, Blade serisinin başarısının ardında ZTE’nin uluslararası alanda gerçekleştirdiği stratejik iş ortaklıkları da yer alıyor. Blade, ‘Orange San Francisco’ kampanyası ile İngiltere’de Orange’ın en iyi satan telefonları arasında yer aldı. Lansman sürecinde Yunanistan’da da aynı başarıyı yakalayan ZTE Blade, mobil operatörü Wind’ın da en çok satılan cihazları arasında yer aldı. Blade Vec 4G ayrıca, ZTE’nin Google ve Qualcomm Technologies ile güçlü ilişkilerinin en büyük göstergesi olarak kabul ediliyor. Bu işbirlikleriyle ZTE, sınırları aşarak mobil teknolojinin kullanıcılara sunabileceği en son ve en yeni teknoloji deneyimini sunmaya devam ediyor.

Önümüzdeki 5 yıl boyunca ZTE, uluslararası alanda 100 milyondan fazla Blade serisini kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor. ZTE Blade serisi Avrupa, Güney Doğu Asya ve Latin Amerika’da oldukça güçlü bir konum elde etti. 2014 yılının başında ZTE Blade L2, İspanya, Yunanistan, Almanya, Slovakya ve İngiltere gibi ülkelerde başarılı kampanyalarının yanı sıra, Barselona’da gerçekleştirilen Mobile World Congress 2014’te de medya ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. ZTE Blade 4G, GFK’nın 2014 3’üncü çeyrek raporuna göre Türkiye’de en çok satılan bir numaralı cihaz olarak belirtilmekle beraber, Avrupa’da Fransa, Almanya, Polonya, Slovakya, Belçika ve Yunanistan pazarlarında da popülerliğini kanıtladı.

Kullanıcıların gözündeki popülaritesine ek olarak, Blade serisi aldığı ödüllerle de dünya çapında tanınıyor. Son olarak, Blade L2, The Independent’ın ‘En İyi 10 Akıllı Telefon’ kategorisinde birinci seçildi. 2014 yılı Şubat ayında, Blade Q Mini’yi de kapsayan ZTE Zing ailesi, 2014 yılı iF Design Award’u kazandı. Blade V880, Malezya’da düzenlenen 2012’nin En İyi Mobil Cihazlar ödülünün de sahibi oldu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın