ZTE, video konferans pazarında ilk 3’te

Pazar payı ve satış rakamlarıyla araştırma şirketi Wainhouse raporuna göre ZTE, dünya video konferans pazarında ilk 3’te yer alırken, Asya-Pasifik pazarının da lider markası oldu.

Dünyanın en büyük telekomünikasyon donanımları, ağ çözümleri ve mobil araçları sağlayıcılarından ZTE, bağımsız araştırma şirketi Wainhouse raporuna gore, global video konferans pazarının ilk 3 firması arasındaki yerini aldı.

Yeni iletişim teknolojileri pazarında önemli yer kaplayan video konferansla ilgili araştırma gerçekleştiren Wainhouse’un 2013 3’üncü çeyrek raporuna göre ZTE, uç nokta birimlerinde yüzde 12 pazar payı elde etti.
Böylece dünya çapındaki tüm satıcılar içerisinde ilk 3’e giren ZTE, altyapı gelirlerinde ise yüzde 27 pazar payı elde ederek, Asya-Pasifik bölgesinin de lider video konferans sistemleri markası oldu.

Video konferans sistemleri pazarının en önemli isimlerinden ZTE’nin multimedya iletişimi alanındaki yıllık Ar-Ge yatırımları, gelirinin yüzde 10’una tekabül ediyor.

ZTE, video konferans platformu, konferans salonu terminalleri, bireysel terminaller ve entegre TrueSee sistemi de dahil olmak üzere, çok geniş bir video konferans ürün ve çözüm gamına sahip.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir