Apple ve IBM’den strarejik işbirliği

Apple ve IBM, iPhone ve iPad de kullanılacak yeni uygulamalar geliştirmek için anlaştıklarını açıkladı.

Bir zamanların iki rakip firması bu anlaşmayla birlikte perakende, sağlık, bankacılık, telekomünikasyon, seyahat ve sigortacılık gibi sektörlerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan yeni mobil uygulamalar tasarlanmayı hedefliyor.

IBM de bu ortaklık kapsamında, kurumsal müşterilerine bu uygulamaların yüklü olduğu Apple cihazlarını satacak.

Firmaların basın bülteninde yeni uygulamaların detayları konusunda çok fazla bilgi verilmiyor ancak, IBM’in büyük miktarlarda bilgi analiz etmek konusundaki uzmanlığının uygulamalar geliştirilirken kullanılacağını söyleniyor.

BBC’nin haberine göre, Gartner isimli bir teknolojik danışmanlık firmasında çalışan Ken Dulaney, anlaşmanın ne kadar önem taşıdığını söylemek için erken diyor.

Dulaney, “Anladığımız kadarıyla IBM şu anda cihazlar üzerindeki güvenlik özeliklerine erişim iznine sahip, bu izne başka firmalar sahip değil. Bu erişimle IBM, Apple cihazlar üzerinden yeni hizmleter önerebilecek” diyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir