Obama’dan iPhone yasağına veto

ABD Başkanı Barack Obama, Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun (ITC) bazı iPhone ve iPad modelleri üzerindeki yasağını veto etti.

ABD Başkanı Barack Obama, Apple’ın bazı eski iPhone ve iPad modellerinin Samsung ürünleriyle bağlantı rekabet kurallarını çiğneği gerekçesiyle Uluslararası Ticaret Komisyonu tarafından getirilen yasağı veto etti.

ITC, Haziran ayından bu yana ürünlere satış yasağı getirmişti. Ürünlere, Samsung patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle yasak getirilmişti.

CNBCe’nin haberine göre, Apple ürünlerini yurtdışında ürettiği için, ITC ürünlerin gümrükten çıkmasını engelleyebilecekti. Ancak Obama’nın vetosuyla birlikte Apple için ürünlerini satma konusunda sıkıntı ortadan kalkmış oldu.

Karar aynı zamanda Beyaz Saray’dan ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun kararına 1987 yılından bu yana gelen ilk müdahale olarak da dikkat çekti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir