PhotoShop

PhotoShop yerine kullanabileceğiniz uygulamalar

Tasarım uygulamaları son dönemde en fazla kullanılan şeylerin başında geliyor. Youtube kapak fotoğrafı ya da sosyal medya gönderilerini daha güzel hale getirmek için tasarım uygulamaları en büyük yardımcı konumunda. Ancak fotoğraf tasarımlarını yapmak için gereken photoshop bilgisine herkes sahip olamayabiliyor. Photoshop yerine alternatif olan uygulamalar ise bu sorunu çözüyor.

Birbirinden farklı tasarımları herhangi bir program kullanım bilgisi olmadan yapabileceğiniz bu uygulamalar ile çok daha rahat bir şekilde istediğiniz özgün tasarımları yapabilirsiniz.

1- Photopea

Alt yapısı sayesinde her tarayıcı ve bilgisayarda rahatlıkla kullanılan Photopea, en sık tercih edilen tasarım araçlarından biri durumunda. Herhangi bir program kullanım bilgisi gerektirmeyen Photopea, kolayca kullanmanız için tüm imkanlara sahip.

Photopea uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

2- Fotor

Hem mevcut fotoğraflarını yeniden düzenleme hem de yeni tasarımlar yapma imkanı sağlayan Fotor, kullanıcıların en sık tercih ettiği uygulamalardan biri. Bununla birlikte, Fotor’un kolay arayüzü uygulamayı çok daha ilgi çekici bir hale geliyor. Özellikle profesyonele yakında seviye bir uygulama arıyorsanız Fotor çok daha mantıklı bir tercih olabilir.

Fotor uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3- Canva

Birçok farklı alanda sunduğu hazır şablonlar ile onlarca tasarımın kolaylıkla yapılabilmesine imkan sağlıyor. Geniş bir kitleye hitap eden Canva’da her türlü tasarımınızı yapmaya imkan sağlıyor. Sosyal medya içeriklerinden, kişisel işlerinizde kullanabileceğiniz şeylere kadar her alanda Canva yardımcınız olabilir.

Bununla birlikte, Canva, mobil ve masaüstü sürümleri ile de her araç içinde uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Canva uygulamasına gitmek için tıklayın.

4- PicMonkey Photo

Sosyal medya üzerinde efektli fotoğraflar paylaşmak ve sadece oraya yönelik tasarımlar yapmak istiyorsanız PicMoney Photo ihtiyacını tam anlamıyla karşılayabilen bir uygulama.

PicMoney kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir