Toshiba’dan iki yeni ince ve hafif Ultrabook

Toshiba iki yeni, ince ve hafif Ultrabook’u, 36,6cm  (14.4”) Satellite U840W ile 35,6 cm (14.0”) Satellite U840’ı duyurdu. Satellite U840W, gerçek sinematik film deneyimi sunan, dünyanın ilk 21:9 ekrana sahip ürünü. Her iki Ultrabook da stil, eğlence, verimlilik ve taşınabilirliğin dengeli birleşiminden oluşuyor.

Kolay kullanım ve saniyeler içinde açılarak hazır olma

SSD veya SSD desteği olan Hybrid HDD kullanan yeni Toshiba Ultrabooklar hızla açılır ve açma düğmesine basıldıktan sadece 14 saniye sonra tam işlevsel olarak kullanıma hazır hale gelir. Satellite U840W ile Satellite U840’ın tam boy, arka ışıklı klavyeleri ve geniş ClickPad’leri kullanım kolaylığı sağlamak için geliştirilmiş.

Küçük ve ince fakat geniş bir tam-boy giriş yelpazesine sahip

Toshiba’nın yeni Ultrabooklarının oldukça ince boyutları, bağlanılabilirliği olumsuz etkilemez. Hem Satellite U840W hem de Satellite U840’ta uyku ve Şarj desteği ile USB 3.0, HDMI, hızlı Ethernet LAN ve çoklu medya kart okuyucunun da dahil olduğu bir dizi tam-boy giriş yer alıyor. Diğer özellikler arasında ise kablosuz LAN, Bluetooth 4.0 ve HD video görüşmelere olanak sağlayan 1.3 mega piksel kamera bulunuyor.

Satellite U840W ile her yerde sinematik deneyim

Toshiba Türkiye Distiribütörü TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, “Dünyanın ilk 21:9 laptopu ile gittikçe popülerleşen, hareket halindeyken mobil bilgisayarlardan film seyretme isteğini karşılıyoruz. Satellite U840W ile kullanıcılar, dikkat dağıtan siyah şeritler olmadan mobil bilgisayarda gerçek bir sinematik geniş ekran deneyimi yaşayabilecekler” diyor.

Harman/Kardon ses sistemi

Ultrabook’un yüksek görüntü kalitesi, harman/kardon stereo hoparlörlerin sağladığı ve SRS Premium Sound 3D teknolojisinin geliştirdiği ‘doğal’ ses ile tamamlanıyor. Satellite U840W’yu ideal bir sosyal medya laptopuna dönüştürmek için Toshiba Split Screen aracını çalıştırmak yeterli. Bu fonksiyon, 16:9 ekran çözünürlüğünde ofis uygulamalarını çalıştırırken aynı anda Facebook ya da Skype gibi uygulamaları 5:9 ekranda görüntülemeyi mümkün kılıyor.

Değerli gümüş renkli alüminyum kasa

Premium özellikleriyle etkileyen Satellite U840W, tasarımıyla da dikkat çekiyor. ‘Değerli gümüş’ renkli alüminyum kasanın ekran kapağı, bileklik ve alt kısımlarında yer alan kahverengi dokumalı yapı, tasarıma şıklık katıyor. En son jenerasyon Intel ULV işlemcilere sahip olan Satellite U840W, premium eğlence ve yüksek seviye verimlilik için ideal mobil cihazınız olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir