10 milyon kişiyi sesinden tanıdı

Turkcell Global Bilgi’nin 2010 senesinde hizmete sunduğu “Ses Tanıma” teknolojisinin kullanıcısı sayısının 10 milyonu geçtiği açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, “Ses Tanıma” ile kimlik doğrulama süresini 20 ila 45 saniye kısaltan teknoloji üzerinden şimdiye kadar Turkcell aboneleri, 40 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi.

Ses teknolojisi çözüm sağlayıcılarından Nuance firmasının yayınladığı örnek vaka çalışmasında “Ses Tanıma” teknolojisi, “dünyanın en hızlı ve en büyük ses tanıma çözümü” olarak ele alındı.

“Turkcell beni sesimden tanır” cümlesini 3 defa üst üste söyleyen abonenin ses örneği sisteme kaydediliyor. Abone, müşteri hizmetlerini tekrar aradığında sesi, sisteme kaydedilen sesle karşılaştırılarak kimlik tespiti yapılıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir