Monster Notebook

12. Nesil Intel işlemcili Abra ve Tulpar Monster Notebook’lar satışa çıktı

Monster Notebook, Abra ve Tulpar serisinden yeni modellerini Intel’in en son teknolojisi 12. Intel Alder Lake Core işlemciyle satışa çıkardığını duyurdu. Yapay zekâ destekli 12. Intel Alder Lake Core işlemciler, hibrit mimariden oluşan yeni nesil çekirdek yapısıyla oyun tutkunlarına olağanüstü performans imkânı sunuyor.

Monster Notebook, yeni Abra ve Tulpar model yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlarını Intel’in en yeni teknolojisi 12. Nesil Intel Alder Lake Core işlemciyle satışa çıkardığını duyurdu. Yapay zekâ destekli 12. Nesil Intel Alder Lake Core işlemciler, hibrit mimariden oluşan yeni nesil çekirdek yapısıyla oyunculara, içerik üreticilerine, yayıncılara ve üst düzey teknoloji deneyimi arayan profesyonellere olağanüstü bir performans, hız ve verimlilik imkânı sunuyor.

Üstelik, NVIDIA GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarıyla donanımı zenginleştirilen yeni Monster Notebook dizüstü bilgisayarlar, pürüzsüz teknoloji deneyimini görsel bir şölenle buluşturuyor.

Hibrit mimari ile akıllı iş gücü optimizasyonu

12. Nesil Intel Alder Lake Core işlemciler, hibrit mimari adı verilen yeni nesil çekirdek yapısında 8 adet verimlilik (E) ve 6 adet performans çekirdeği (P) olmak üzere toplam 14 fiziksel çekirdekten oluşuyor. Gündelik kullanım için tasarlanmış olan verimlilik çekirdekleri (E) ısınmanın önüne geçerek sessiz bir deneyim sunarken, performans çekirdekleri (P) ise ağır programların çalıştırılmasında devreye girerek kesintisiz bir oyun keyfi ve üst düzey bir performans sağlıyor.

Yapay zekâ destekli yeni nesil Intel işlemciler, oyun dışındaki arka plan uygulamalarını verimlilik çekirdekleri tarafından, oynanan oyunları ise performans çekirdekleri tarafından yöneterek performansı optimize ediyor ve üretkenliği artırıyor.

İlginizi çekebilir:  Perakende pastası e-ticaretle büyüyecek

Düşük enerji tüketimiyle maksimum performans

12. Nesil Intel Alder Lake Core işlemcilerin düşük enerji tüketimi sayesinde güç verimliliğini maksimum seviyeye çıkarması, oyun severlere kesintisiz oyun oynama vadediyor. Üstelik Intel Wi-Fi 6 Gig+ teknolojisiyle gelen yeni Abra ve Tulpar modeller; güvenli, güçlü ve hızlı internet bağlantısıyla düşük gecikmeyle birlikte yüksek indirme ve yükleme hızını kablosuz olarak sunuyor.

DDR5 bellek teknolojisi, gelişmiş iş akışına ve üretkenliğe olanak tanıyan hızlı frekansları, yüksek bant genişliğini ve verimliliği destekliyor. Bu teknoloji RAM performansını artırıyor, enerji sarfiyatını da ciddi oranda azaltıyor.

Güçlendirilmiş kasasıyla hem hafif hem dayanıklı yeni Abra ve Tulpar model Monster Notebook’lar kolay taşınabilir olmasıyla mobiliteyi ve uzun yıllar sürecek sorunsuz kullanımı aynı anda mümkün kılıyor.

Bazı kurumlar çökerken bazıları neden dönüşür? | Kitap: Yıkıcı Zihniyet – Charlene Li

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir