18-24 yaş arası gençlerin yüzde 32’si tuvalette bile tweet atıyor

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların sosyal medyayı kullanmadıkları neredeyde hiçbir yer kalmadı. Sosyal paylaşım siteleri tuvaletlerimize kadar ulaştı.

Dünya genelinde yüz milyonlarca kişi Twitter ya da Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerini kullanıyor. İşyerinde, okulda, yolda… Kısacası mümkün olan her yerde birileri birilerine mesaj atıyor, yazılanları beğeniyor ya da beğenmiyor, fotoğraf ve yazılı not paylaşıyor.

Bir araştırma, Twitter ya da Facebook kullanma alışkanlığının tuvelet ve banyoya kadar ulaştığını ortaya çıkardı. Deutsche Welle’nin haberine göre, medya araştırma şirketi Nielsen’ın araştırmasına göre, ABD’de 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 32’si sosyal paylaşım sitelerini evin en mahrem yerlerinden tuvalette de kullanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir