2015’e girerken en çok akıllı telefon satıldı

TeknoSA’da yılbaşı dönemi boyunca en çok tercih edilen ürün akıllı telefon oldu. İkinci olarak Led TV’ler öne çıkarken, üçüncü sırada ise tabletler yer aldı. Yılbaşı hediyesi için oyun grubu ürünlerine olan ilgide ise yüzde 75 oranında artış gözlendi.

Teknosa.com’dan alınan satış verilerine göre, yılbaşında sevdiklerine teknolojik bir hediye almak isteyenlerin tercihi akıllı telefonlar oldu. Akıllı telefonları, Led TV ve tabletler takip ederken, sırasıyla notebook, aksesuar, kişisel bakım ürünleri ve elektrik süpürgesi de en çok tercih edilen diğer kategoriler arasında yer aldı.

26 Aralık’la başlayan yoğun yılbaşı alışverişi döneminde, teknoloji meraklılarının bir kısmı seçimini oyun gurubundan yana kullandı. Oyun gurubunda yapılan alışveriş, bu dönemde yüzde 75 artış gösterdi. Teknosa.com’un satışları geçen yıl aynı döneme göre yüzde 30 arttı. Bu oran, tüketicilerin hediye alışverişleri için bu yıl online kanalları da sıkça tercih ettiklerini gösterdi.

İl bazında en yüksek satış oranları İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleşirken, bu illeri sırasıyla Adana, Bursa, Samsun, Antalya, Diyarbakır ve Kocaeli takip etti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir