2015’te 1 milyon kişinin elinde Reeder olacak

E-kitap okuyucu pazarında yerel markalar arasından sıyrılıp üçüncü sıraya yerleşen Reeder’ın 2015’te 1 milyon adetin üzerinde satması bekleniyor.

Selekt Bilgisayar CEO’su Uygar Saral, “Reeder markasıyla 2015 hedefimiz geçen seneki ciromuzu 4’e katlamak” dedi.

Türkiye’yi e-kitapla tanıştıran Selekt Bilgisayar, 2014’te hedeflediği ciro değerinin üzerine çıktı, yaklaşık 250.000 adet Reeder markalı cihaz satışına ulaştı.

Reeder’ın üreticisi Selekt Bilgisayar 2014 yılında hedeflediği cironun üzerine çıktı. Selekt Bilgisayar’ın kurucu ortağı ve CEO’su Uygar Saral, “Büyük oyuncuların kıyasıya fiyat rekabeti yaptıkları tablet bilgisayar pazarında, payımızı yüzde 11’e ulaştırdık, hedeflediğimiz ciroya ulaştık” dedi.

Ayrıca 2014 yılını Intel EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde “Intel Inside” tabletler arasında lider olarak bitirdiklerini açıklayan Saral, bu bölgede 27 ülkede satış yapan Condor gibi dünya devlerini geride bıraktıklarını açıkladı.

Apple ve Samsung gibi dünya devlerinin arasında yerel marka olarak üçüncü sırada kendisine yer edinen Reeder markasının 2015’te de ciddi bir satış rakamına ulaşması bekleniyor.

Intel ve Microsoft işbirliğiyle diğer yerel markalar arasından sıyrılan Reeder, bu dünya devi markalarla birlikte ürettiği kaliteli cihazları Türkiye piyasasına sunuyor. Teknosa ve Bimeks mağazalarında oldukça fazla satılan ürünler Türk kullanıcıların beğenilerini kazanıyor.

Son kullanıcı satışları dışında, Boyner ve Pegasus gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla özel projelere imza atan Reeder 2015 yılına büyük hedeflerle giriyor.

reederW100I

Rakamlarla Türkiye Tablet Pazarı

  • Türkiye’de ayda yaklaşık 250.000 adet tablet satılıyor. Bu tabletlerin 25.000-45.000 adedi Reeder marka.
  • Market geçen yıla oranla 40% büyüme gösterdi, Reeder geçen yıla göre %1000 (10 kat) büyüyerek market büyümesinin önünde bir yükseliş sergiledi.
  • Reeder, Samsung ve Apple’dan sonra Türkiye’de 3. sırada yer alıyor.
  • Geçen seneye oranla birçok marka marketten silindi. Bunun sebebi genellikle kalite farkı. Aynı zamanda düşüşe geçen tablet fiyatlarıyla kar marjının azalması bazı yerel markaların markette yer bulamamasına yol açtı.
  • Gelecek yılda tablet marketinin büyümesi bekleniyor. Reeder da bu seneki gibi büyümesine devam ederek markette kalıcı, bilinen ve beğenilen bir marka olmaya devam edecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir