23 Nisan-1 Mayıs arası tatil planlarında artış

Bu yıl 23 Nisan ve 1 Mayıs’ın hafta içine denk gelmesi birçok kişinin yıllık izinlerini de kullanarak tatili uzatmalarına ve bahar turlarına olan talebin yoğun bir şekilde artmasına yol açtı. Bu ilginin önümüzdeki günlerde de artarak devam etmesi bekleniyor.

Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal, baharın kendini hissettirmesiyle birlikte turlara yoğun ilgi olduğunu söyleyerek, bahar dönemindeki tur satışlarının, bir önceki senenin aynı dönemine göre neredeyse 3 kat arttığını vurguladı.

Özellikle yurtdışı turlara olan talebin yurtiçi turlara oranla çok daha fazla olduğunu söyleyen Karayal, bu baharda yaklaşık 50 bin kişinin bahar turlarına çıkacağını öngördüklerini belirtti.

Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal, bu talebe ilişkin şu bilgileri verdi: “Bu baharda yurtiçi kültür turlarında en çok tercih edilen destinasyonlar sırasıyla Kapadokya, Assos, Bozcaada, Doğu Karadeniz, Mardin ve Pamukkale oldu. Yurtdışı turlarda ise en çok tercih edilen destinasyonlar Yunanistan, Dubai, Balkanlar, Moskova ve Prag. 4 günlük bir turun kişi başı maliyeti yurtiçi turlarda ortalama 450 TL civarında. Yurtdışı turlarda ise bu rakamın 1200 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. 23 Nisan ve 1 Mayıs’ın hafta içine denk gelmesi çalışan kesimin izinlerini birleştirerek tatile çıkma şansını artırdı. Havaların da ısınmasıyla birlikte tur satışlarına ilgi artarak devam ediyor.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir