3D oyun için özel monitör

Philips monitörlerinin üreticisi MMD, Ambiglow teknolojisine sahip yeni modeli Philips Gioco 278G4 3D ekranı pazara sundu. İzleyeni adeta içine alan gelişmiş üç boyutlu (3D) görüntü sunan monitör, özellikle oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Ambiglow teknolojili ikonik 27 inç LCD monitör, ekranın arkasındaki duvarda görüntüyle eşleşen bir ışık halesi oluşturuyor ve ekranı görsel olarak genişleterek 3D deneyimi sunuyor. Ürün, hızlı işlemcisi sayesinde, gelen görüntüyü analiz ederek yaydığı ışığın rengini ve parlaklığını görüntüye uyarlıyor.

Ambiglow teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için ekranı duvardan veya düz yüzeyden yaklaşık 15 cm uzaklıkta konumlandırmak yeterli oluyor. Odadaki ışıklar kısıldıktan ya da kapatıldıktan sonra Ambiglow parlaklığının kademeleri isteğe göre ayarlanabiliyor. Eğer monitör çalışmak için kullanılacaksa Ambiglow kapatılarak ekran standart modda çalıştırılabiliyor.   Ambilglow özellikli ilk Philips LCD monitör olan Gioco 278G4DHSD 3D, Smart Bias aydınlatma modunda kullanıldığında da monitörü çevreleyen duvara sabit 6500k beyaz ışıktan yumuşak bir hale yansıtarak karanlık ortamlarda film izlemenin ya da oyun oynamanın yarattığı göz yorgunluğunu azaltıyor.

Bu özellik sayesinde aynı zamanda oda ışığının neden olduğu yansımaları ve parlamaları doğru renk algısından ödün vermeden dengeliyor. Daha net görüntüleme deneyimi için AH-IPS özelliğiyle donatılan Philips Gioco 278G4 3D ekranlar; mükemmel renk dengesi ve canlılığı ile  ekstra geniş görüntüleme açısı sunuyor.

HDMI uyumlu 3D özellikli Gioco çok sayıda HDMI kaynağından yüksek kaliteli dijital görüntü ve ses sinyallerini alabiliyor. 3D moduna otomatik olarak geçen ekran, aynı zamanda ekonomik, hafif, titreşimsiz ve pil ya da kablo gerektirmeyen 3D gözlüğu ile kolay ve ekonomik kullanım sunuyor.  Öte yandan veri iletimi yüksek performanslı USB 3.0 portu üzerinden yapılabiliyor. Philips Gioco dilendiğinde normal 2D modunda da kullanılabiliyor.

İlginizi çekebilir:  Turkcell Superonline dijital ajansını seçti

Philips’in yeni Gioco278G4DHSD 3D monitörü ideal oyun deneyimini mümkün kılmak için, ekran üzerinden kolayca geçiş yapılabilen mod seçenekleri de sunuyor: “FPS” (First Person Shooting) modu karanlık temaları geliştirerek, oyuncuların karanlık alanlarda gizli kalmış objeleri görmesini mümkün kılıyor. “Racing” modu tepkime süresini ve renk niteliklerini en üst seviyeye yükseltiyor. “RTS” (Real Time Strategy) modunda belirli alanları vurgulamak için SmartFrame özelliği devreye giriyor.

Minimalist ama şık tasarımlı Philips Gioco 278G4 3D monitörler, ince kenarlı ekran paneli sayesinde en düşük düzeyde dikkat dağıtıyor ve maksimum görüntüleme sağlıyor. Eşsiz elmas tasarımlı arka yüzü ve özel standı ile farklılaşan koyu bronz veya parlak siyah kiraz renklerde sunuluyor.

Philips Gioco 278G4DHSD 3D monitörler 515 USD+ KDV özel fiyatıyla Şubat ayından itibaren Boğaziçi Bilgisayar ve Arena Bilgisayar’dan temin edilebilecek. Monitörün sadece 2D özellikli versiyonu da (Ambiglow teknolojili ve USB bağlantısı olmayan Philips Gioco 278C4QHSD) pazara sunulacak.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir